Logo

REKLAMA
Plik banneru

Ułani wyruszyli na trasę rajdu

Artykuł dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Ułani wyruszyli na trasę rajdu
REKLAMA

Dzisiaj spod stóp katedry gnieźnieńskiej wyruszył rajd konny z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Terenowy im. 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski. W ten wyjątkowy sposób uczczono wszystkich powstańców wielkopolskich frontu północnego.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Rajd konny szlakiem bojowym 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich z okresu powstania odbywa się od dzisiaj aż do 6 czerwca. Ułani przemierzą trasę z Gniezna do Szubina. Rajd rozpoczęła uroczystość na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie.

Rajd konny ma charakter edukacyjny. W każdej z miejscowości na jego trasie, tj. w Gnieźnie, Trzemesznie, Mogilnie, Żninie, Łabiszynie i Szubinie odbędą się spotkania z mieszkańcami, a w szczególności z młodzieżą, zostaną zaprezentowane pokazy ułańskie oraz wygłoszone krótkie prelekcje dotyczące Powstania Wielkopolskiego. Edukacyjna strona rajdu wpisuje się w zadania ustawowe Instytutu Pamięci Narodowej, stąd cała inicjatywa została wsparta przez Dyrektora poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej dr. hab. Rafała Reczka, a jednym z organizatorów wydarzenia jest pracownik IPN i członek oddziału konnego Paweł Kochański.

W kulbakach zasiedli m.in. jeźdźcy trenujący na co dzień w Sekcji Jeździeckiej Dragon w Państwowym Stadzie Ogierów w Gnieźnie oraz członkowie Apolinarski Group.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno