Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszkańcy Mierzewa wygrali IX Letnią Spartakiadę Sołectw Gminy Niechanowo

Czwartek, 31 maja 2018
  • Mieszkańcy Mierzewa wygrali IX Letnią Spartakiadę Sołectw Gminy Niechanowo
REKLAMA

W ramach Dni Niechanowa odbyły się dwie sportowe imprezy integrujące sołectwa gminy Niechanowo. Na Plantach 27 maja odbył się turniej szóstek piłkarskich, który zakończył się wygraną Malczewa przed Jelitowem, Mierzewem i Trzuskołoniem.

Wszystkie drużyny otrzymał puchary ufundowane przez Wójta Eugeniusza Zamiar, Przewodniczącego WZ LZS Tadeusza Tomaszewskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Sikorę i Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego. Sędzią głównym turnieju piłkarskiego był Dariusz Śmiałowski. W niedzielne popołudnie w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych rywalizowali mieszkańcy 8 sołectw gminy Niechanowo w ramach "IX Letniej Spartakiady Wsi". W ramach spartakiady rozegrano trzy konkurencje zespołowe (slalom piłkarski, slalom unihokeja i turniej szóstek piłkarskich) oraz 8 konkurencji indywidualnych kobiet i mężczyzn, w tym konkurs wiedzy o gminie Niechanowo. Inicjatorem sportowej integracji mieszkańców gminy Niechanowo jest Tadeusz Tomaszewski, który prowadził rywalizację wsi wspólnie z Agatą Zybałą, Jackiem Trzaskawką, Zbyszkiem Linkiewiczem, Jerzym Jastrzębskim, Jarosławem Olejniczakiem oraz Eugeniuszem Zamiarem. Organizatorem turnieju szóstek piłkarskich i IX Letniej Spartakiady Sołectw było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Wójtem Gminy, GOK Niechanowo, GLKS Pelikan, UKS "Niechan", UKS "Błyskawica", LOK Niechanowo i sołectwami gminy. Łącznie w rywalizacji piłkarskiej i rekreacyjnej sołectw uczestniczyło około 250 mieszkańców "różanej" gminy. Zwycięzcy otrzymali medale, a drużyny puchary ufundowane przez Urząd Gminy, które wręczyli Eugeniusz Zamiar - Wójt, Jarosław Olejniczak - Wiceprzewodniczący Rady Gminy, radni gminy - Maria Kierzek, Jolanta Walaszek i Jacek Trzaskawka, Dyrektor GOK - Teresa Jastrzębska, Wielkopolski Wojewódzki Komendant OHP - Adam Pękarski, Tadeusz Tomaszewski, sołtysi z Trzuskołonia Antoni Rogulski i Gurowa Bernadetta Zuber oraz radny powiatu gnieźnieńskiego Zbigniew Bręklewicz.

Najwięcej emocji wśród kibiców wzbudzały pojedynki na ręce kobiet i mężczyzn, które sędziował osobiście Wójt Eugeniusz Zamiar. W klasyfikacji zespołowej:
  • I miejsce i puchar Wójta zdobyło sołectwo Mierzewo - 121 pkt.
  • II miejsce i puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu Tadeusza Tomaszewskiego zdobyło sołectwo Malczewo - 120 punktów.
  • III miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Niechanowie Zdzisława Sikory zdobyło sołectwo Niechanowo - 118 pkt.
  • IV miejsce i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego zdobyło sołectwo Trzuskołoń - 100 pkt.
  • V miejsce i puchar Przewodniczącego Gminnej Rady Sportu Zbyszka Linkiewicza przypadło sołectwu w Gurowie - 88 pkt.
  • VI miejsce i puchar Dyrektora GOK Niechanowo Teresy Jastrzębskiej wywalczyło sołectwo Żelazkowo - 72 pkt.
  • Kolejne miejsca zajęły sołectwo w Arcugowie - 32 pkt. i Jelitowie - 18 pkt.

Najwięcej medali indywidualnie w czasie IX Letniej Spartakiady Sołectw zdobywali Dominik Lewandowski z Niechanowa - 4 i Ewa Kasprzyk z Żelazkowa - 3. Po rywalizacji sportowej odbyła się część kulturalna i zabawowa Dni Niechanowa. Zapraszamy na kolejne imprezy - festyny rodzinne w Mierzewie 31 maja 2018 roku i Trzuskołoniu 3 czerwca 2018 o godz. 15.00.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Integracja na sportowo i świątecznie w gminie Niechanowo W dniach 5, 6 i 7 grudnia 2018 roku w Szkołach Podstawowych w Niechanowie i Jarząbkowie oraz w Przedszkolu... Sobota, 8 grudnia 2018
Ogólnopolski Turniej Halowy w Piłce Nożnej "Pogoń Cup 2018" W sobotę i niedzielę, w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli odbył się Ogólnopolski Turniej... Wtorek, 27 listopada 2018
Tadeusz Tomaszewski Przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Przed rozpoczęciem I sesji na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim z udziałem Marszałka Pana... Wtorek, 27 listopada 2018
"Szukamy Młodych Talentów" w Niechanowie 22 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Niechanowie odbył się II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego... Poniedziałek, 26 listopada 2018