Logo

REKLAMA
Plik banneru

Agata Zachwieja z Diamentu Gniezno z brązowym medalem Pucharu Polski w triathlonie

Artykuł dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Agata Zachwieja z Diamentu Gniezno z brązowym medalem Pucharu Polski w triathlonie
REKLAMA

Tegoroczny sezon triathlonowy zawodnicy Diamentu Maciejka Gniezno rozpoczęli od startu w Olsztynie, gdzie w sobotę, 26 maja, odbywał się Puchar Europy Elity w sprincie, a dzień później Puchar Polski na dystansie super sprint oraz sprint.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Nic więc dziwnego, że w ten weekend najlepsi polscy triathloniści ścigali się właśnie w stolicy Warmii. Bardzo liczyliśmy na start naszej Olgi Masłowskiej w Pucharze Europy Elity kobiet i, choć do końca znajdowała się na liście startowej, niestety względy zdrowotne nie pozwoliły jej na udział w wyścigu. Niedziela to już Puchar Polski i start naszych pozostałych zawodników. Na dystansie super sprint (400/10/2.5) najwyżej sklasyfikowany został Jonasz Gleba - 6, Bartosz Majorczyk był 8, natomiast debiutujący w tym roku Franek Leśny i Adam Bieliński odpowiednio 11 i 14. Należy zaznaczyć, że ostatnia trójka zawodników jest  pierwszym rocznikiem młodzika, tym bardziej cieszy ich dobra postawa i kolejne doświadczenia. Na dystansie sprinterskim, czyli 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu bardzo dobrze zaprezentował się Wojtek Stefański, który w swojej kategorii uplasował się na 7 miejscu. Jednak najwięcej emocji dostarczyła nam Agata Zachwieja, która w kategorii juniorek młodszych z najlepszym czasem biegu wśród wszystkich kobiet zdobyła brązowy medal Pucharu Polski w sprincie!
 
Nadchodzący czas będzie bardzo intensywny dla zawodników GTT Maciejka Diament Gniezno. Już niedługo kolejne starty w zawodach Pucharu Polski ,a w międzyczasie obóz klubowy w Zbąszyniu oraz dwa zgrupowania kadry wielkopolski w Stroniu Śląskim i Wągrowcu. Start główny to oczywiście Mistrzostwa Polski młodzików oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, które odbędą się  10 - 12 sierpnia w Katowicach.
tekst: GTT Maciejka Diament
foto: GTT Maciejka Diament
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno