Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana

Środa, 30 maja 2018
  • XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana
REKLAMA

Na ulicach Niechanowa 25 maja 2018r. odbył się XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana. Łącznie w imprezie biegowej udział wzięło 550 uczestników w tym dzieci i młodzież z 20 szkół podstawowych i 2 szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego.

Organizatorami imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy "NIECHAN", Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu , Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd i Rada Gminy w Niechanowie, Szkoła Podstawowa w Niechanowie, Zarząd Gminny Związku OSP w Niechanowie, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki "Chrobry-Gniezno", UKS "BŁYSKAWICA" i Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie.

Sędzią głównym i organizatorem Biegu był Zbyszek Linkiewicz - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Niechan" prowadząc wspólnie od wielu lat imprezę z Prezesem Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisławem Dolacińskim. Podczas otwarcia Apel Olimpijski odczytała Dorota Zuber - uczennica III klasy gimnazjalnej w Niechanowie zaś czterem najmłodszym uczestnikom którymi byli: Oskar Kościelniak z Łagiewnik Kościelnych, Sandra Ruszniak ze Sławna, Sandra Radacz z SP Nr 1 w Trzemesznie i Nataniel Tyszkiewicz z Żydowa pamiątkowe albumy z PKOL wręczył Tadeusz Tomaszewski - Przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Olimpijczykami przy PKOL.

Biegi przeprowadzono w 6 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców oraz bieg otwarty na dystansie 2500 m dla roczników 2001 i starsi.

Klasyfikacja Biegu Otwartego:
  1. Manc Sebastian - Gniezno
  2. Manc Szymon - Gniezno
  3. Stempniak Dominik - Gniezno

Zwycięzcy biegu otwartego otrzymali medale i upominki rzeczowe w tym nagrodę za zajęcie I miejsca ufundowaną przez Kierownika Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP panią Agnieszkę Nowacką.

Indywidualnie za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale a pierwsze 6 najlepszych szkół podstawowych i 3 najlepszych klas gimnazjalnych pamiątkowe puchary. Pomiędzy wszystkich startujących osobno dla szkół podstawowych i dla klas gimnazjalnych rozlosowano dużą ilość upominków za ponad 2 tysiące złotych. Upominki na loterię przeznaczyła także pani Europoseł Krystyną Łybacka a rozlosowywał je jak i wszystkie nagrody jej Asystent Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Wójtem Gminy Niechanowo Eugeniuszem Zamiar i Prezesem Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisławem Dolacińskim. Nagrodę pieniężną na zakup sprzętu sportowego w kwocie 200 zł przeznaczył dla najlepszych zawodników/zawodniczek z Gminy Niechanowo Wójt Eugeniusz Zamiar. W ramach dodatkowych atrakcji przeprowadzono kilka konkurencji rekreacyjnych nie zaliczanych do klasyfikacji zespołowej. Finaliści otrzymali pamiątkowe medale.

Wśród organizatorów i zaproszonych gości w imprezie udział wzięli: Tadeusz Tomaszewski - Przewodniczący Rady WZ LZS w Poznaniu, Eugeniusz Zamiar Wójt Gminy Niechanowo, Zbigniew Bręklewicz Radny Powiatu Gnieźnieńskiego, Zdzisław Sikora Przewodniczący Rady Gminy w Niechanowie, Marcin Makohoński Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie wraz z inspektorem Tomaszem Pokładeckim, Elżbieta Rzepecka - Roszak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niechanowie, Elżbieta Jasek Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Niechanowo, Tomasz Wojciechowski Prezes UKS Błyskawica w Niechanowie oraz Stanisław Dolaciński Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan wraz z członkami władz SMW Anną Stanowską, Justyną Banasik i Krzysztofem Wojciechowskim.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali kiełbaskę z rusztu i bułkę oraz drożdżówkę.
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kolejny Nocek przeszedł do historii Nocek to prawdopodobnie najtrudniejszy Rajd na Orientację w Polsce. Tym razem zawodnicy mieli do wyboru... Wtorek, 27 listopada 2018
Nocna Zadyszka za nami! Zebrano prawie 4 300 zł Prawie 4 300 zł udało się zebrać podczas biegu Nocna Zadyszka, który 17 listopada odbył się nad Jeziorem... Wtorek, 20 listopada 2018
Bieg Mikołajkowy już 9 grudnia Już 9 grudnia w Gnieźnie odbędzie się Bieg Mikołajkowy. Część środków z pakietów startowych przeznaczonych... Wtorek, 20 listopada 2018
"Zło dobrem zwyciężaj" Uczniowie z 9 szkół podstawowych oraz 3 przedszkoli powiatu gnieźnieńskiego po raz dwudziesty stanęli... Czwartek, 25 października 2018