X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców

Środa, 30 maja 2018
  • Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców

Podczas Sesji Rady Miasta Gniezna radni przegłosowali zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w dzielnicy Stare Miasto w godzinach 23.00 - 5.00. Uchwała wydaje się nadzwyczaj absurdalna.

To, co zrobili radni przeszło wszelkie granice - mówi właściciel sklepu mieszczącego się w centrum Gniezna. Szczerze mówiąc zastanawiam się nad wprowadzeniem u siebie zakazu obsługi radnych miejskich, którzy głosowali za zakazem. Ci ludzie, siedzący i "pierdzący w stołki" zamiast pomóc nam w funkcjonowaniu, odbierają nam pieniądze. Chyba logiczne jest, że ludzie w nocy nie kupują masła czy chleba. Głównymi produktami są alkohol i papierosy. Tłumaczą to rozwiązywaniem problemów związanych ze spożywaniem alkoholu? Ja przepraszam panie redaktorze, ale co za kretyn to wymyślił? Oni dostają pieniądze z naszych podatków? Ja się na to nie godzę! Za komuny było lepiej! Niech mi pan wierzy, że jeśli teraz któryś z tych radnych pojawiłby się w moim sklepie, po prostu dostałby w pysk! Tak - w pysk nie w twarz. Na twarz trzeba sobie zasłużyć. To są pomioty a nie radni! Planowałem wydłużenie godzin otwarcia sklepu, ponieważ kolejna galeria odbiera nam ludzi w dzień. Teraz to nie ma sensu. Na czym mam w nocy zarabiać? Mało, że i tak przez 3/4 tygodnia sam stoję za kasą, to jeszcze teraz jakiś kolejny zakaz. Niech nam w ogóle odbiorą koncesję na alkohol.

Najpierw prezydent Tomasz Budasz uderzył w przedsiębiorców prowadzących działalność cyrkową, teraz radni zakazują swobody handlu lokalnym sklepikarzom. Jaki będzie kolejny zakaz? Zapewne dowiemy się niebawem.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(25)

  • 02.06.2018 14:04  Odpowiedz na komentarz

    http://gniezno.bipstrona.pl/cms/11692/2018

    03.06.2018 07:46

    A co ma wspólnego ich majątek z całą tą sprawą? Przypominam, że to właśnie rząd wprowadził ustawę alkoholowa a samorządy mają wybór czy wprowadza taki zakaz czy nie. Zapraszam wszystkich zwolenników lewicy jaki i procentowego trunku do zapoznania się z lektora a nie siana teorii spiskowych. Nie dość , że każdy z was dostaje od państwa jakas pomoc materialną to jeszcze ślepo patrzcie na PO I N. co oni maja do powiedzenie i ich słuchacie. Czy wy naprawdę nie widzicie ludzie, że to wszystko jest po to aby żyło się nam lepiej?? Jestem ciekaw czy właściciel sklepu by tak głośno gadał jak by mu koncesję zabrali za te awantury pod sklepem i nocne rozpisane miasta.

  • 01.06.2018 23:16  Odpowiedz na komentarz

    Panie przedsiebiorco osobom pijanym, nietrzezwym alkoholu nie sprzedajemy!!!! Ty chcesz zarobić to zarabiaj do 23 i daj reszcie mieszkańców wyspać się do pracy!!!

  • 01.06.2018 19:23  Odpowiedz na komentarz

    Rzeczywiście przy tym targowisku był już nie do wytrzymania. Bałagan, hałasy, krzyki do późnej nocy. Policja zdążyła odjechać i za chwilę to samo. Strach było przechodzić.

  • Zdecyduj się, MISIEK 70 czy jesteś EGON, Ciągle ta sama krytyka. Krytykujesz, przecież radni są przedstawicielami całego miasta i chwała im za to, że podejmują się działać w naszym imieniu. Osobiście pójdę im podziękować. Może warto by sprawdzić co to za zazdrośnik krytykuje.

  • 01.06.2018 09:21  Odpowiedz na komentarz

    Pan z Rady Osiedlowej zamiast pilnować swojego terenu wcina się do miasta !!!Panie Sz. czy to nie przesada tak przed wyborami sie pokazywać .Dziwie się Panu może już czas się wycofać z gwiazdorstwa !Facebook aż kipi jaki pan ach i och ..... wszystko pod publike Gnieznian !A wspieraja pana ciągle te same osoby!!! Dla mnie to pan jest smieszny! Panie radny miasta i osiedla prosze przemysleć zakaz hi hi i tak pojdą gdzie indziej i kupią lub wczesniej się zaopatrzą .A co do pana kompetencji może wezmie się pan za porzadek na swoim terenie bo tam jakos pija pod sklepem koło parku dla dzieci i to jest ok!!!

  • 01.06.2018 01:22  Odpowiedz na komentarz

    Nareszcie działania w dobrym kierunku. Może skończą się nocne hałasy i będę mogła bezpiecznie wracać z pracy.

  • 31.05.2018 20:10  Odpowiedz na komentarz

    Pan S.- zdeufradowany taksówkarz - obecny radny - jako pierwszy zgłosił na posiedzeniu ten wniosek - najwięcej mordestw i rozbojów jest w dzielnicy p. S
    Proponuje p. S. - Całkowity zakaz sprzedaży na " TAJWANIE "
    Właściciel sklepu - odwołanie do Sejmiku - później Sąd - NIE MOŻE BYĆ OGRANICZANIA SWOBODY DZIAŁALNOŚĆI GOSPODARCZEJ - Panie S. przypomnieć panu dlaczego przestał pan prowadzić działalność gospodarczą jako taxi - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    01.06.2018 01:18

    Według statystyk policji najwięcej interwencji jest w śródmieściu. Dobrze, że radni się tym zajęli. A jakiś Egon wypisuje bzdury. Może to jeden z tych, co zakłócają spokój.

  • 31.05.2018 14:10  Odpowiedz na komentarz

    Zabronić sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych i bez dyskusji. Ilona niech jedzie do Włoch. Koniec z nocnymi burdami w centrum i pod domami. Pijaków w Gnieźnie to jest już dostatek. Wszędzie, a do roboty nie chodzą bo nie chce się obibokom.

  • 31.05.2018 12:02  Odpowiedz na komentarz

    Nocna sprzedaż alkoholu nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o zachowanie ludzi. Zamiast tego proponuję prawo do kupna i spożywania alkoholu. Kto nie potrafi jest pozbawiany tego prawa i nie może kupować, ani pić alkoholu. Jest to jemu odbierane tak samo jak pijanym kierowcom odbiera się prawo jazdy. Należy po prostu wprowadzić elektroniczny dowód osobisty, czytniki w sklepach, sprzedawczyni sprawdzi czy danej osobie może sprzedać alkohol czy nie i wtedy będzie spokój.

  • 31.05.2018 11:12  Odpowiedz na komentarz

    Może wreszcie będzie spokój. Przez nocną sprzedaż alkoholu jest więcej problemów, pijaczki tracą rozum, cierpią rodziny, a przede wszystkim dzieci.

  • 30.05.2018 20:19  Odpowiedz na komentarz

    Popieram radnych w 100 %. Wystarczy udać sie do szpitala dziekanka aby uzyskać informację ilu młodych ludzi trafia tam na leczenie.

  • A ja jestem za tym zakazem. Ile razy pojechałem pod ten sklep calodobowy a tam tylko hałas, awantury i masę alkoholu juz nie wspomnę o tym, że co chwila jakaś buja. Powiem wprost jak nie umiesz pić to nie pij. Dodam, że na zachodzie jest zakaz po 22 zero alkoholu i czy tam ktoś robi wojny? A jeśli chodzi o właściciela to niech nie ma otwartego całą dobę tylko do 23 i wtedy nie ma problemu.

    31.05.2018 12:40

    Do Ilona. A czemu ty się zasłaniają tym, że we Włoszech? Zacznijmy od tego, że po 22 w większości krajów nie kupisz zdanego alkoholu nigdzie. Widać, że w mało wiesz o świecie.

    30.05.2018 21:29

    ciekawe gdzie ty na zachodzie masz zakaz sprzedazy alkoholu?? poza tym np. we Wloszech, przy samych bazylikach, kosciolach dzialaja kawiarenki gdzie podawany jest alkohol i nikomu to nie przeszkadza. radnym proponuje troche zastanowic sie nad lepszymi metodami rozwiazywania problemu alkoholowego, bo ten ktory proponujecie po prostu jest smieszny i nie zdaje egzaminu.

  • 30.05.2018 16:50  Odpowiedz na komentarz

    Ty krajanie co wspólnego ma głosowanie na p.Budasza z wprowadzeniem zakazu handlu alkoholem. Pewnie należysz do grona tych którym wszystko się należy a co. Do roboty po co i tak dalej. Uważam, że lepszego Prezydenta nie było i przynajmniej wiele się robi a Gniezno po prostu pięknieje. I tak na marginesie jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził. Nie narzekać tylko brać się do roboty i nie zaglądać innym do kieszeni tak będzie najlepiej.

    31.05.2018 22:00

    Budasz może być. Nie wiadomo kto jeszcze będzie startował. Żeby tylko dbał o Gnieznian i Gniezno, a nie o kasę i kumpli.

    31.05.2018 20:07

    Wszystkich zachwyconym panem Budaszem pytam czy wiedzą na ile zostało zadłużone nasze miasto i co zostało za to zrobione.

  • 30.05.2018 14:47  Odpowiedz na komentarz

    Chcecie mieć gorzej to głosujcie w wyborach na Budasza. Czy to ciemne społeczeństwo w Gnieźnie niczego się nie nauczy.

    31.05.2018 21:32

    Do Huberta : wazelinka łubu dubu.... bua hahahahahhah !!!!!!!!!!!!!!!!

    30.05.2018 20:17

    Pan Budasz nie ma konkurenta. Nikt nie zrobil dla tego miasta tyle co on.

  • 30.05.2018 13:27  Odpowiedz na komentarz

    Czy można przytoczyć imniona i nazwiska radnych którzy głosowali za? I lub gdzie można to znaleźć?

PODOBNE TEMATY
50 lat minęło... Jubileusze Złotych Godów Pół wieku temu dwadzieścia pięć par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.... Piątek, 20 września 2019
Sprzątanie Świata 2019 W terminie 20 - 22 września br. Gniezno również włączy się w tegoroczną akcję poprzez szereg działań... Czwartek, 19 września 2019
Podaruj drugie skrzydło podopiecznym Domu Pomocy w Łopiennie Łopienno to wieś w powiecie gnieźnieńskim (Gmina Mieleszyn), gdzie znajduje się Dom Pomocy Społecznej... Czwartek, 19 września 2019
Ul. Północna zyska nowe oblicze końca 2020 roku! Miasto podpisało umowę z deweloperem Dzisiaj prezydent Tomasz Budasz podpisał umowę ze Spółką Nowe Winiary, która buduje osiedle przy ul.... Czwartek, 19 września 2019