Logo

REKLAMA
Plik banneru

Wakacje w górach - czy warto?

Artykuł dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Wakacje w górach - czy warto?
REKLAMA

Sezon wakacyjny jest coraz bliżej, co oznacza, że warto zacząć planować swoje wczasy. Większość z nas zapewne z tej okazji się gdzieś wybierze. Dylemat dotyczy zazwyczaj rozważań nad podróżowaniem po kraju bądź wyjazdu za granicę. To pierwsze rozwiązanie posiada wiele plusów, gdyż oznacza duże oszczędności, a przy tym pozwala lepiej poznać pobliskie tereny. W tym roku szczególnie opłaca się wyjechać w góry, zwłaszcza że pogoda ma dopisać.

Zalety górskich wędrówek
Góry, mimo że są wymagającym terenem, to mają wiele do zaoferowania turystom. Z pewnością wśród ich największych zalet można wymienić piękne widoki. Wspomnieć należy także o ich zbawiennym wpływie na nasze zdrowie. W jaki sposób górski klimat oddziałuje na ludzki organizm? W tego typu rejonach panuje niższe ciśnienie atmosferyczne oraz następują znacznie częstsze wahania wilgotności powietrza. Dla osób żyjących na co dzień na terenach nizinnych, to duże wyzwanie, aby przystosować się do panujących warunków. Organizm uruchamia więc mechanizmy obronne, a w efekcie produkuje większą ilość czerwonych krwinek. To jednak nie wszystko, gdyż naczynia rozszerzają się i transportują więcej tlenu oraz potrzebnych składników odżywczych. Dzięki temu polepsza się na nasze samopoczucie. Górskie wędrówki to także świetny sposób na wzmożoną aktywność fizyczną. Wspinając się możemy podziwiać widoki, a także stawiać sobie kolejne wyzwania.

Beskidy - najpiękniejsze, polskie góry
Beskidy to najmłodsze góry w Polsce, przez wielu uważane za najpiękniejsze. Doceniają je zwłaszcza przyrodnicy za możliwość spotkania wielu, rzadkich gatunków roślin. W Beskidach nie zabraknie również atrakcji turystycznych. Należy do nich, chociażby Muzeum Browaru w Żywcu, Leśny Park Niespodzianek, Babiogórski Rezerwat Biosfery, Wodospad w Sopotni czy Chlebowa Chata. Jest ich oczywiście znacznie więcej, dzięki czemu będzie to doskonałe miejsce do odpoczynku dla całych rodzin oraz par.

Gdzie zatrzymać się w Beskidach?
Beskidy są miejscem typowo turystycznym, dlatego nie zabraknie tu bogatej bazy noclegowej. Zatrzymać możemy się w hostelu, pensjonacie czy hotelu o podwyższonym standardzie. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie wydaje się dobrym wyborem. Dlaczego? Hotel z basenem w górach to gwarancja miło spędzonego czasu. Nawet, gdy pogoda nie będzie sprzyjać, co w górach zdarza się stosunkowo często, można dobrze zaplanować popołudnie. Wspólna zabawa na basenie z pewnością okaże się odprężająca.

Nie tylko zima w górach jest przyjemna. Latem również czeka tam na nas mnóstwo atrakcji. Wspinaczka górska w tym okresie jest znacznie bezpieczniejsze i wymaga mniej wysiłku. Świeże powietrze, piękne widoki, pyszne jedzenie, dostępne tylko w tej części Polski, to tylko kilka z powodów, dla których po prostu trzeba choć raz odwiedzić to miejsce. Miejsca w hotelu warto zarezerwować już teraz, gdyż sezon właśnie się zaczyna, a zainteresowanie z pewnością będzie bardzo duże.
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno