Logo

7 porad, które pomogą Ci ograniczyć stres w pracy!

Artykuł dodany: Niedziela, 27 maja 2018
7 porad, które pomogą Ci ograniczyć stres w pracy!
REKLAMA

Szukasz pracy w Gnieźnie, ale masz już dosyć stresu i nerwów, jakie przeżyłeś w poprzedniej firmie? Chciałbyś się dowiedzieć, co powinieneś zrobić w przypadku nieprzyjemnych sytuacji? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

1# Zorganizuj podróż najlepiej jak potrafisz
Staraj się nie wybiegać w ostatniej chwili do firmy, nawet jeśli mieszkasz i pracujesz w Gnieźnie, a miejsce zatrudnienia jest niedaleko Twojego domu. Droga do pracy nie musi być stresująca, jeśli planujesz wyjście odpowiednio wcześniej i nie pędzisz na złamanie karku.

2# Utrzymuj porządek w miejscu pracy
Niezależnie od wykonywanego zawodu staraj się mieć porządek wokół siebie. Unikniesz niepotrzebnego stresu, kiedy będziesz musiał szybko coś znaleźć. Poza tym nie będziesz się rozpraszał i pokażesz się jako osoba dobrze zorganizowana zarówno przed szefem, jak i współpracownikami.

3# Prowadź kalendarz
Zapisuj w kalendarzu wszystkie zadania, które masz jutro do wykonania, ustalaj priorytety i postaraj się ich trzymać. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której zapomnisz o czymś ważnym i nie będziesz się denerwował.

4# Rozmawiaj z przełożonymi
Pamiętaj, by odpowiednio wcześnie powiadomić szefa o tym, że z czymś sobie nie radzisz lub masz problem z dogadaniem się z innym współpracownikiem. Twoi przełożeni to też ludzie, nawet jeśli postrzegają pewne sytuacje inaczej.

5# Unikaj toksycznych ludzi
O ile to możliwe unikaj osób, które wysysają z Ciebie energię, obgadują innych za plecami, są wiecznie niezadowoleni i wdają się w konflikty. Uważaj na tych, którzy zbyt szybko interesują się Twoim życiem osobistym. Jesteś zmuszony z nimi pracować? Rozmawiaj tylko o sprawach służbowych i skup się na konkretach. Nie daj się wyprowadzić z równowagi.

6# Wypełniaj sumiennie obowiązki
Nie odkładaj ważnych projektów, telefonów i raportów na ostatnią chwilę. W pracy skup się na obowiązkach i każde zadanie wykonuj najlepiej, jak potrafisz. Nie licz na to, że nikt się nie dowie o Twoich umyślnych zaniedbaniach.Chyba nie chcesz zyskać opinii złego pracownika?

7# Dbaj o jakość wypoczynku
Nie zajmuj się pracą, kiedy jesteś już w domu. Zamiast myśleć o kolejnym dniu, daj sobie czas na relaks. Wybierz sport, który lubisz. Ćwiczenia fizyczne to doskonały sposób na redukcję stresu. Śpij minimum 8 godzin na dobę i odżywiaj się zdrowo. Jedz mniejsze porcje co 3 godziny, zamiast 3 dużych posiłków.

Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od Twojego podejścia, przygotowania i zorganizowania. Oczywiście istnieją miejsca pracy, które są dużo bardziej stresujące i toksyczne. Nie na wszystko masz wpływ. Zastanów się jednak, czy nie warto wówczas szukać zatrudnienia w innej firmie?
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno