Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

7 porad, które pomogą Ci ograniczyć stres w pracy!

Niedziela, 27 maja 2018
  • 7 porad, które pomogą Ci ograniczyć stres w pracy!

Szukasz pracy w Gnieźnie, ale masz już dosyć stresu i nerwów, jakie przeżyłeś w poprzedniej firmie? Chciałbyś się dowiedzieć, co powinieneś zrobić w przypadku nieprzyjemnych sytuacji? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

1# Zorganizuj podróż najlepiej jak potrafisz
Staraj się nie wybiegać w ostatniej chwili do firmy, nawet jeśli mieszkasz i pracujesz w Gnieźnie, a miejsce zatrudnienia jest niedaleko Twojego domu. Droga do pracy nie musi być stresująca, jeśli planujesz wyjście odpowiednio wcześniej i nie pędzisz na złamanie karku.

2# Utrzymuj porządek w miejscu pracy
Niezależnie od wykonywanego zawodu staraj się mieć porządek wokół siebie. Unikniesz niepotrzebnego stresu, kiedy będziesz musiał szybko coś znaleźć. Poza tym nie będziesz się rozpraszał i pokażesz się jako osoba dobrze zorganizowana zarówno przed szefem, jak i współpracownikami.

3# Prowadź kalendarz
Zapisuj w kalendarzu wszystkie zadania, które masz jutro do wykonania, ustalaj priorytety i postaraj się ich trzymać. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której zapomnisz o czymś ważnym i nie będziesz się denerwował.

4# Rozmawiaj z przełożonymi
Pamiętaj, by odpowiednio wcześnie powiadomić szefa o tym, że z czymś sobie nie radzisz lub masz problem z dogadaniem się z innym współpracownikiem. Twoi przełożeni to też ludzie, nawet jeśli postrzegają pewne sytuacje inaczej.

5# Unikaj toksycznych ludzi
O ile to możliwe unikaj osób, które wysysają z Ciebie energię, obgadują innych za plecami, są wiecznie niezadowoleni i wdają się w konflikty. Uważaj na tych, którzy zbyt szybko interesują się Twoim życiem osobistym. Jesteś zmuszony z nimi pracować? Rozmawiaj tylko o sprawach służbowych i skup się na konkretach. Nie daj się wyprowadzić z równowagi.

6# Wypełniaj sumiennie obowiązki
Nie odkładaj ważnych projektów, telefonów i raportów na ostatnią chwilę. W pracy skup się na obowiązkach i każde zadanie wykonuj najlepiej, jak potrafisz. Nie licz na to, że nikt się nie dowie o Twoich umyślnych zaniedbaniach.Chyba nie chcesz zyskać opinii złego pracownika?

7# Dbaj o jakość wypoczynku
Nie zajmuj się pracą, kiedy jesteś już w domu. Zamiast myśleć o kolejnym dniu, daj sobie czas na relaks. Wybierz sport, który lubisz. Ćwiczenia fizyczne to doskonały sposób na redukcję stresu. Śpij minimum 8 godzin na dobę i odżywiaj się zdrowo. Jedz mniejsze porcje co 3 godziny, zamiast 3 dużych posiłków.

Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od Twojego podejścia, przygotowania i zorganizowania. Oczywiście istnieją miejsca pracy, które są dużo bardziej stresujące i toksyczne. Nie na wszystko masz wpływ. Zastanów się jednak, czy nie warto wówczas szukać zatrudnienia w innej firmie?
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Praca zdalna - wady i zalety Jeśli pracujesz w obskurnym biurze, w otoczeniu mało przyjaznych osób, a Twój szef nie robi nic, by... Wtorek, 5 lutego 2019
12 listopada dniem wolnym od pracy! To nie lada problem dla dużych pracodawców w Gnieźnie Ustanowienie 12 listopada dniem wolnym od pracy odbyło się, można powiedzieć, w ostatniej chwili. Dla... Piątek, 9 listopada 2018
Zarabianie w internecie, czyli droga do milionera Rozwój technologii daje nam bardzo ogromny dostęp do szeregu możliwości pozwalających nam na znalezienie... Środa, 7 listopada 2018
VELUX poszukuje operatorów maszyn VELUX od przeszło siedemdziesięciu lat dostarcza swoje produkty pod dachy milionów domów - dzisiaj znają... Sobota, 20 października 2018