Logo

REKLAMA
Plik banneru

Udany weekend Kijkowego Trzemeszna

Artykuł dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Udany weekend Kijkowego Trzemeszna
REKLAMA

Członkowie trzemeszeńskiej grupy pasjonatów nordic walking stali się autorami kolejnych udanych występów podczas zawodów, adresowanych do zwolenników tej aktywności fizycznej.

ALBUMY ARTYKUŁU:

19 maja w Koninie odbyła się dwudziesta edycja Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa na dystansie 10 km. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono także zawody nordic walking. Pięciokilometrowy odcinek dla kijkarzy poprowadzono ulicami Starówki, Bulwarem Nadwarciańskim oraz przez Park im. F. Chopina a start i metę usytuowano na Placu Wolności. W trasę ruszyło 28 zawodników, w tym reprezentantka "Kijkowego Trzemeszna" - Magdalena Rosińska. Trzemesznianka zanotowała na swoim koncie bardzo udany występ. Do pokonania dystansu potrzebowała zaledwie 34:34 min. Z takim wynikiem nie dała żadnych szans rywalom, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz Urząd Miejski w Koninie. Patronat honorowy pełnił Prezydent Miasta Konina - Józef Nowicki.

W niedzielę, 20 maja, Agnieszka Kędzierska i Kamila Kolberg wybrały się na IV Bieg i Marsz Nordic Walking "Konwaliowa Piątka". Zawody miały miejsce w Borkach koło Wroniaw (powiat wolsztyński). W ramach imprezy odbyły się biegi na dystansie 5 i 10 kilometrów, rywalizacja kijkarzy na pięciokilometrowym odcinku oraz II Bieg Konwaliowej Mrówki dla dzieci. Zawodnikom przyszło się zmierzyć z bardzo wymagającą, pagórkowatą trasą. To jednak nie zniechęciło trzemesznianek do podjęcia walki o najwyższe lokaty. Reprezentantki Kijkowego Trzemeszna świetnie poradziły sobie z trudami rywalizacji, stając ostatecznie na pierwszym (Kamila Kolberg) i drugim (Agnieszka Kędzierska) stopniu podium. Wśród biegaczy znalazł się Arkadiusz Kędzierski, który pokonał dystans 5 km i zajął drugie miejsce.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie "Zróbmy coś wielkiego dla kogoś małego". Środki finansowe pozyskane z imprezy zostaną przeznaczone na działalność wyżej wspomnianej organizacji.
 
tekst: Informacja prasowa
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno