Logo

REKLAMA
Plik banneru

Noc Muzeów w Gnieźnie

Artykuł dodany: Środa, 16 maja 2018
Noc Muzeów w Gnieźnie
REKLAMA

W sobotę, 19 maja 2018 r. o godzinie 16.00 zaczyna się kolejna Noc Muzeów w Gnieźnie. Jak co roku organizują ją wspólnie Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, Parowozownia Gniezno oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Każde z trzech gnieźnieńskich muzeów przygotowało wiele atrakcji. W Parowozowni Gniezno prócz zwiedzania, także specjalnego zwiedzania nocnego, zorganizowany zostanie Kolorowy pociąg, czyli specjalne warsztaty dla dzieci. Odwiedzając Muzeum Kultury Technicznej, prócz stałej wystawy pt. Eksponaty z historią, zobaczyć będzie można efekty pleneru fotograficznego pn. Wśród zabytków. Specjalne warsztaty dla najmłodszych, pokazy motocykli, potańcówka a dla najwytrwalszych zorganizowane zostanie ognisko.

W Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie będziecie mogli zwiedzić wystawy wraz z ich kuratorami, uczestniczyć w konfrontacjach muzealnych, czyli doświadczyć, jak różnie patrzą na zabytek archeolodzy, historycy czy historycy sztuki. Ponadto w programie dwie specjalne wystawy: Przedwojenne badania Józefa Kostrzewskiego oraz Motywy słowiańskie w sztuce 20-lecia międzywojennego, warsztaty tańca, kiermasz książek. Szczególną gratką będzie możliwość obejrzenia starych/nowych przestrzeni muzealnych wyremontowanych w ramach projektu "Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - II etap". To niepowtarzalna i jedyna okazja, aby zobaczyć je, jeszcze przed tym nim zaczną pojawiać się tam nowe wystawy!

To wszystko to nie są oczywiście jedyne atrakcje przygotowane przez organizatorów na tę szczególną noc! Specjalnie na tę okazję m.in. kursować będzie po Gnieźnie muzealny autobus MPK Gniezno. Pozwoli on bez problemów dotrzeć na wydarzenia.

Z okazji Nocy Muzeów razem z Radiem Plus Gniezno organizujemy specjalną zabawę! Już od poniedziałku 14 maja do piątku 18 maja, ok. godz. 10.45 emitowane będą audycje o dawnym Gnieźnie. W każdej z nich usłyszycie jedno pytanie. Kartki z prawidłowymi odpowiedziami wrzućcie podczas Nocy Muzeów do skrzynki w naszym Muzeum. Audycje będzie można odsłuchać również na profilu grupy Interaktywnego Muzeum Gniezna na FB, stronie internetowej MPPP, a także bezpośrednio w Muzeum podczas tej wyjątkowej nocy. Uczestnicy zabawy dostaną specjalne upominki. Regulamin znajduje się na stronie internetowej MPPP ( patrz: informacje o Nocy Muzeów).

Zapraszamy serdecznie do gnieźnieńskich muzeów na tegoroczną Noc Muzeów. Tego nie można przegapić!
źródło: MPPP
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno