Logo
Najnowsze artykuły

Nie tylko do ociepleń - do czego można stosować styropian?

Artykuł dodany: Środa, 16 maja 2018
Nie tylko do ociepleń - do czego można stosować styropian?
REKLAMA

Styropian z reguły kojarzy się z materiałem izolacyjnym, który stosowany jest do ocieplania budynków. Jednak produkty wykonane ze styropianu mają o wiele szersze zastosowanie. Miejsce dla nich znajduje się między innymi w branży gastronomicznej, logistycznej, a nawet w branży modowej czy wśród artystów i hobbystów. Jakie są najciekawsze zastosowania produktów styropianowych?

Opakowania różnego rodzaju
Kształtki styropianowe są bardzo często stosowane jako wypełnienie paczek, kiedy wysyłane są produkty wysokiej wartości i delikatne, które łatwo można uszkodzić. Te o regularnych kształtach z reguły zabezpiecza się jedynie kształtkami styropianowymi umieszczanymi na dole i u góry opakowania. Produkty o nieregularnych kształtach umieszczane są w formach robionych na zamówienie. Do pakowania często stosowana jest kulka styropianowa.

Styropian w formie opakowań termoizolacyjnych stosowany jest także do przechowywania żywności i innych produktów, które łatwo mogą się zepsuć przy zmianie temperatury np. leków i innych produktów farmaceutycznych.

Ekspozycja w sklepie
Ze styropianu tworzone są często formy, które wykorzystuje się w ekspozycjach sklepowych. Mogą to być niewielkie formy w kształcie głowy czy ręki, które doskonale sprawdzają się w sklepach oferujących biżuterię czy dodatki, ale także klasyczne manekiny. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że są lżejsze od tradycyjnych manekinów, dzięki czemu o wiele łatwiej je przestawić. Mogą one mieć również ruchome elementy, co znacznie ułatwia ich ubranie oraz ustawienie w ciekawej pozie, co zwiększa dynamikę wystawy.

Dekoracje
Formy styropianowe dekoracyjne pokochali przede wszystkim hobbyści. Można z nich wyczarować prawdziwe cuda - np. bombki ozdobione wstążkami techniką karczochową czy też piękne wieńce na drzwi, które można wywiesić przed Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą. Dostępne są również bardziej skomplikowane formy np. takie, jakie można znaleźć na stronie knauf-industries.pl. Ciekawie prezentują się np. kolumny czy patery, które można ozdobić z użyciem techniki decoupage czy po prostu pomalować w wybranym kolorze.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno