Logo

Zadbaj o motocykl w każdej sytuacji

Artykuł dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Zadbaj o motocykl w każdej sytuacji
REKLAMA

Rynek oferuje szeroki wybór akcesoriów motocyklowych, które doskonale sprawdzają się zarówno do pielęgnacji, jak i niezbędnej konserwacji. Każdy motocyklista powinien zadbać o stan łańcucha, gdyż zdecydowanie zwiększy to żywotność zestawu napędowego. W tym celu najlepiej sprawdzą się produkty w sprayu służące do jego czyszczenia oraz konserwacji. Bardzo przydatne będą także płyny służące do usuwania owadów. Jeżeli zależy nam, aby motocykl prezentował się wyjątkowo atrakcyjnie, warto zadbać o jego właściwą pielęgnację. W tym celu doskonale sprawdzają się spraye do nabłyszczania. Produkty te najlepiej spełnią swoje zadanie, jeżeli motocykl jest już po wstępnym czyszczeniu. Rynek oferuje również szeroki wybór akcesoriów dedykowanych do pielęgnacji skóry, chromu czy aluminium. Nakładanie wszelkiego rodzaju preparatów będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeżeli użyjemy do tego celu ściereczki z mikrofibry. Drobne rysy z łatwością usuniemy produktem przeznaczonym do powierzchni lakierowanych i malowanych.

Akcesoria idealne na trasy
Wybierając się w trasę, warto zadbać o komfort jazdy. Jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów są zatyczki do uszu. Wielu kierowców decyduje się również na zakup uchwytów do telefonów komórkowych czy nawigacji. W trasie motocyklista w dużej mierze zdany jest na siebie, dlatego warto kupić także uniwersalny tempomat, który zwiększa komfort jazdy przy dłuższych trasach. Należy także pamiętać o apteczce wyposażonej w podstawowe leki. Większą inwestycją jest zakup kufrów czy sakw, ale zdecydowanie zwiększają one komfort pakowania. Przydatne będą również siatki mocujące, które pomagają w bezpiecznym przewożeniu bagażu czy przechowywaniu kasku.

Akcesoria na zimne dni
Najwięcej motocykli spotykamy na drodze w okresie wiosenno-jesiennym. Większość osób kończy bowiem sezon, gdy robi się zimno i z niecierpliwością oczekują na nadejście pierwszych ciepłych dni. Zarówno w okresie aktywnego korzystania z motocykla, jak i w czasie jego przechowywania warto zaopatrzyć się w praktyczne pokrowce. Te najczęściej wybierane przeznaczone są na cały motocykl, ale na rynku dostępne są także modele dedykowane na kask czy praktyczne etui na smartfona lub nawigację. Dla wszystkich, którzy chcą przedłużyć sezon mimo nastania chłodnych dni producenci, przygotowali ciekawą alternatywę dla klasycznym podgrzewanych manetek. Mowa tutaj o motomufkach, które znajdziemy na stronach takich jak motovit.com.pl. Można z nich korzystać samodzielnie lub jako uzupełnienie podgrzewanych manetek.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno