Logo
Najnowsze artykuły

Kłecko - kolejna gmina z dostępem do sieci gazowej

Artykuł dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Kłecko  - kolejna gmina z dostępem do sieci gazowej
REKLAMA

Kłecko to kolejna polska gmina, zgazyfikowana przez Polską Spółkę Gazownictwa. 14 maja odbyła się w niej konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano m.in. inwestycje planowane przez PSG w całej Wielkopolsce.

Podczas spotkania burmistrz Kłecka Adam Serwatka podziękował PSG za owocną współpracę i podkreślił, jak ważna dla gminy jest możliwość korzystania z gazu ziemnego. Do sieci gazowej zostały już podłączone kotłownie w szkole i sali gimnastycznej, a ponad 30 odbiorców indywidualnych złożyło wnioski o wydanie warunków przyłączeniowych. PSG podpisała też 18 umów z wykonawcami przyłączy. Gazyfikacja gminy Kłecko kosztowała ponad 4 miliony złotych, a PSG zbudowała ponad 19 kilometrów sieci gazowej. Reprezentujący wojewodę wielkopolskiego Tomasz Małyszka z Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa powiedział, że PGNiG oraz Polska Spółka Gazownictwa są kompetentnymi i wiarygodnymi partnerami dla samorządów, czego dowodem jest właśnie ta zrealizowana inwestycja, a także planowane kolejne. Jak dodał 19 samorządów województwa wielkopolskiego zobowiązało się do współpracy z PSG.

Radosław Bartosik - wiceprezes PGNiG - powiedział, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podejmuje liczne inicjatywy, aby jak największa część polskiego społeczeństwa mogła korzystać z ekologicznego paliwa, jakim jest gaz ziemny. Takim przykładem są właśnie działania PSG, które są również szansą na rozwój Polski regionalnej i powiatowej, bowiem gazyfikacja niesie ze sobą aktywizację gospodarczą i lokalnych rynków pracy.

Marian Żołyniak, p.o. prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa, podczas krótkiej prezentacji przedstawił dalsze plany inwestycyjne PSG w Wielkopolsce.  Jak powiedział to praktyczna realizacja strategii PSG i całej Grupy Kapitałowej PGNiG, polegającej na likwidacji tzw. białych plam na mapie polskiego gazownictwa. Spółka, zgodnie z planem rozwoju, chce do 2026 roku zgazyfikować jeszcze 12 wielkopolskich gmin, w tym Miedzichowo, Mieleszyn, Przemęt, Kłodawę, Pyzdry i Rychwał. Powstanie w sumie ponad 620 kilometrów nowych sieci gazowych oraz 3 stacje gazowe. PSG przeznaczy na te inwestycje około 196 milionów złotych. Obecnie na 218 gmin w Wielkopolsce z gazu może korzystać 148, a poziom gazyfikacji województwa wynosi 68%. W sumie w całym kraju Polska Spółka Gazownictwa podpisała już 502 listy intencyjne w sprawie gazyfikacji nowych gmin.
 
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno