Logo

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Artykuł dodany: Piątek, 11 maja 2018
Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską
REKLAMA

Jak dziś uczyć patriotyzmu? Jak być patriotą, kiedy nie trzeba umierać za ojczyznę? Należy wykorzystać naturalną ciekawość dzieci. Już najmłodsi chcą wiedzieć, kim są. Zaczynają od imienia, nazwiska, następnie dochodzi tożsamość miejsca. Najpierw ważna staje się rodzinna miejscowość, potem - na końcu, dociera do kilkulatka nazwa kraju, w którym rośnie, lub z którego pochodzi. Przy wyjaśnianiu tych ważnych postaw i treści warto posiłkować się książkami.

Eliza Piotrowska w pozycji "A ja jestem Polak mały" opowiada o tym, co to jest ojczyzna i co dawniej rozumiano pod tym słowem, następnie poszerza wiedzę o takie pojęcia jak: dom, rodzina, drzewo genealogiczne, płynnie przechodząc do historii Polski, hymnu, flagi i świąt narodowych.

Spotkanie z autorką książek: "Wojtek. Żołnierz bez munduru", "Święty Wojciech. Śladami pierwszego patrona Polski", "Szneka z glancem" odbędzie się 17 maja (czwartek) o godz. 11.00 w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a, w ramach programu edukacyjnego "A ja jestem Polak mały" realizowanego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno