Logo

"Białe zęby" Zadie Smith tematem majowego spotkania Klubu Dyskusji o Książce

Artykuł dodany: Piątek, 11 maja 2018
REKLAMA

Ukazując się w 2000 roku wywołała niemałe poruszenie wśród pisarzy i krytyków. Otrzymując jedną z najbardziej prestiżowych brytyjskich nagród literackich - Whitbread Book Awards a także The Guardian First Book Award udowodniła, że nie bez przyczyny.

Okazała się najgłośniejszym debiutem początku dwudziestego pierwszego wieku a jej nakład wkrótce przekroczył milion egzemplarzy. Na potrzeby telewizji powstał również miniserial, którego była adaptacją. Mowa o "Białych zębach" Zadie Smith - książce, której nie wypada nie znać.

Jako, że nie wypada, ja także postanowiłam z tytułem się zapoznać. Powiem szczerze "Białe zęby" nie powaliły mnie na kolana. To powieść odnosząca się do zmian kulturowych ówczesnej Europy. Zaludnionej przez emigrantów z różnych stron świata. Bardzo jestem ciekawa jak książkę odczytują członkowie Klubu Dyskusji o Książce. Czy po blisko dwudziestu latach od wydania traci na swej świeżości? Jak wyglądałyby problemy, historie w niej opowiedziane dzisiaj? No i naturalnie czy tytuł się spodoba.

Najbliższe spotkanie Klubu Dyskusji o Książce na pewno na te pytania odpowie. Zapraszamy Państwa do wspólnej dyskusji na temat książki Zadie Smith "Białe zęby" 22 maja (we wtorek) o godz 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15.
tekst: KDoK
foto: KDoK

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno