Logo

Kapitalny debiut Gewerta w Niemczech!

Artykuł dodany: Piątek, 11 maja 2018
Kapitalny debiut Gewerta w Niemczech!
REKLAMA

Wymarzony debiut w nowym klubie w Niemczech zaliczył gnieźnieński tenisista Jakub Gewert. Nasz zawodnik w swoim pierwszym meczu w barwach BTTC Grün-Weiß Berlin zdobył komplet punktów, odnosząc zwycięstwo zarówno w grze singlowej i deblowej.

W grze pojedynczej grając na pierwszej rakiecie pokonał Ukraińca Philippa Pavlenko 6-0 6-3. Licznie zgromadzeni kibice na korcie centralnym mogli podziwiać ‘’koncertową’’ grę naszego zawodnika. Mecz przebiegał pod dyktando Jakuba od samego początku, choć nie był tak łatwy na jaki wskazywałby końcowy wynik. Przeciwnik do samego końca walczył o każdy punkt, i przy stanie 3-5 miał nawet kilka szans na przełamanie. Wszystko na szczęście skończyło się pozytywnie i Gnieźnianin mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa dla nowego klubu.
 
W grze podwójnej, po dramatycznym meczu oraz obronie piłki meczowej w tie-brak’u, Jakub wraz z Aleksandrem Kaczmarkiem pokonali silną ukraińską parę Andreas Pavlenko/ Sergey Pugatchev 1-6 7-6 10-8. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że od początku mecz nie układał się najlepiej dla Polaków, którzy po pierwszym przegranym secie 1-6, w drugim przegrywali już 2-3 z przełamaniem, ale potrafili wykrzesać z siebie dodatkowe siły i odwrócić losy meczy w świetnym stylu.

Niestety, mimo kompletu naszego zawodnika, jego zespół BTTC Grün-Weiß Berlin przegrał całe spotkanie z drużyną TK Blau-Gold Steglitz w stosunku 4:5. Kolejnym rywalem drużyny Gnieźnianina będzie Olympischer Sport-Club. Mecz odbędzie się już w kolejną niedzielę 13 maja o godzinie 9:00. O relacji z tego meczu będziemy informować na bieżąco.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno