Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

10 pijanych rowerzystów i 8 kierowców aut, 41 kolizji oraz 5 wypadków w majowy weekend

Wtorek, 8 maja 2018
  • 10 pijanych rowerzystów i 8 kierowców aut, 41 kolizji oraz 5 wypadków w majowy weekend
REKLAMA

Kilka wolnych dni od pracy sprzyjało licznym wyjazdom za miasto. W tym czasie funkcjonariusze ruchu drogowego odnotowali 5 wypadków drogowych i 41 kolizji. Niestety apele o rozwagę za kierownicą nie dotarły do wszystkich kierowców, o czym świadczy znaczna liczba zatrzymanych nietrzeźwych na naszych drogach.

Już od piątkowego popołudnia funkcjonariusze gnieźnieńskiej komendy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno na drogach jak i w miejscu zamieszkania. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzali kontrole drogowe. Działania gnieźnieńskiej "drogówki" miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników. Kontroli podlegała nie tylko dopuszczalna prędkość, ale także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów szczególnie dzieci.

Od piątku 27 kwietnia do 6 maja na terenie powiatu policjanci odnotowali 5 wypadków, w których obrażeń ciała doznało 6 osób. Funkcjonariusze odnotowali również 41 kolizji drogowych.

Majowy weekend nie był pozbawiony nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W tym czasie funkcjonariusze zatrzymali ich aż 6 oraz 2 w stanie po użyciu alkoholu. Osobną grupę stanowią nietrzeźwi rowerzyści. Stróże prawa zatrzymali ich 10.

Należy stwierdzić, iż nawet największa ilość policjantów pilnujących bezpieczeństwa i porządku publicznego nie jest w stanie uchronić każdego mieszkańca przed bezmyślnością innych. Tak duża liczba nietrzeźwych kierujących nie jest wynikiem braku kontroli ze strony policjantów, lecz brakiem wyobraźni i odpowiedzialności uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę ponosimy odpowiedzialność nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien bezwzględnie przestrzegać zasady: PIŁEM, NIE JADĘ!

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie. Rowerzystom za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, natomiast kierowcom pojazdów kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym! Jedna osoba w szpitalu W piątek, 14 grudnia, przed godziną 16.00 do służb ratunowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym... Sobota, 15 grudnia 2018
Wspólne działania Policji, Straży Leśnej i ITD Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej w okresie przedświątecznym zwracają szczególną... Piątek, 14 grudnia 2018
Uważajcie na internetowych oszustów! Nie trzeba nikogo przekonywać, że internet pełni dużą rolę w życiu człowieka. Jest on niemal obecny... Piątek, 14 grudnia 2018
Wypadek na skrzyżowaniu We wtorek ok godz. 16.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych... Środa, 12 grudnia 2018