Logo

Szczur na klatce, pies, który okazał się karpiem i groźna żmija

Artykuł dodany: Wtorek, 8 maja 2018
Szczur na klatce, pies, który okazał się karpiem i groźna żmija
REKLAMA

W ostatnich dniach strażacy odebrali kilka zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zdarzeń ze zwierzętami. Za "groteskowe" wyjazdy niestety płacą podatnicy.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło przed weekendem i dotyczyło szczura biegającego po klatce schodowej jednej z kamienic. Dyżurny poinformował osobę dzwoniącą, że nie jest to sytuacja wymagająca przyjazdu Straży Pożarnej. Lokatorzy musieli w inny sposób uporać się z nieproszonym gościem.

Drugie zdarzenie miało miejsce w weekend. Do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o psie dryfującym na Jeziorze Winiary. Nie było wiadomo, czy zwierzę żyje, czy zaplątało się w glony i nie może samodzielnie wyjść z wody. Na miejsce wysłano ratowników z łodzią. Po dotarciu nad akwen pies okazał się ... karpiem. Strażacy ściągnęli śniętą rybę do brzegu, aby nie wprowadzała w błąd kolejnych osób.

Trzecie zgłoszenie brzmiało niemniej poważnie. W poniedziałek dyżurny został poinformowany o żmii grasującej przy ul. 3 Maja w Gnieźnie. Na miejsce wysłano Straż Pożarną, Straż Miejską oraz Policję. Jak można się było spodziewać, gad nie poczekał na przyjazd ratowników i, chociaż nie posiadał nóg, szybko uciekł z miejsca zdarzenia.
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (7)

Bernadeta
11.05.2018 09:09

Jest problem opuszczonych kamienic a nawet bylego hotelu Mieszko !!!! Na tych nic nierobiących właścicieli i z ich opuszczonymi posesjami nie ma nikt wpływu ? Syf w tych czasem nawet riunach , władzy nie przeszkadza ?

Odpowiedz
Aaaaa
08.05.2018 20:15

Niech właściciele tych brudnych kamienic w Gnieźnie posprzątają te stare rudery to nie będzie szczurów

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Wspólnota - 09.05.2018 09:19

Opustoszałe prywatne kamienice straszą widokiem i jeszcze są wylegarnią szczurów, myszy i wszelkiego robactwa. Władze miasta nie mogą karać tych właścicieli za brud ? Chyba moga, ale pewnie nie chcą. A dlaczego ? No właśnie ...Cierpiegi 25 wysypisko smieci i brud.!!!!!!! Kanapy i resztki z rozbiórki szopek do których byli zmuszeni wypowiedzeniem tychże komórek. Na te slamsy mamy widok z naszych okien.Czas to wywiezc. Wydział Środowiska lub właściciel odpowiedzialny za ten brud..prosimy o zainteresowanie się ta dzialką. Robimy i mamy zdjęcia tej posesji !!!

Słodka
08.05.2018 17:45

Mojej znajomej syn ostatnio widział węża koło szkoły muzycznej

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Inzynier serwisu - 08.05.2018 21:38

był trzeźwy?

KriSS
08.05.2018 13:19

Straż odmówiła przyjazdu do agresywnego szczura jednak Policja przyjechała na miejsce i pomogła mieszkającym w kamienicy przy ul Warszawskiej

Odpowiedz
Irek
08.05.2018 12:40

Żmija? Ja bym raczej podejrzewał Zaskrońca, ale jak wiadomo ludzie nie potrafią rozróżniać węży żyjących w naszym kraju. Kłania się brak edukacji.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno