Logo

W niedzielę utrudnienia w ruchu z powodu Światowego Biegu Wings for Life

Artykuł dodany: Sobota, 5 maja 2018
W niedzielę utrudnienia w ruchu z powodu Światowego Biegu Wings for Life
REKLAMA

Poznań po raz kolejny został gospodarzem Światowego Biegu Wings for Life - jedynego globalnego biegu, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Za sterami auta usiądzie Adam Małysz. Bieg odbywa się w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy - kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej "uciekać" przed goniącą ich metą.

Bieg skierowany jest absolutnie do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. 100% wpłat z rejestracji zawodników kierowanych jest właśnie na ten cel. Wspólna idea jednoczy pełen przekrój uczestników: od laików, przez amatorów biegania, po profesjonalnych zawodników.

Bieg rozpocznie się 6 maja 2018 o godz. 13.00.

Trasa biegu przebiega przez teren miasta Poznania przez ok. 10km. Później bieg przemieszcza się na wschód w stronę Gniezna, podobnie jak w latach ubiegłych. Nowością jest odwrócenie "pętli" pozamiejskiej, która w Kobylnicy odbija na północ i dalej przebiega przez malownicze tereny miejscowości Tuczno, Wronczyn, Kiszkowo, Komorowo, Dziekanowice, aż 62km, gdzie skręca na zachód z powrotem w stronę Poznania. Szczegółowy obraz trasy znajduje się powyżej.

Poza miastem utrudnienia w ruchu rozpoczną się ok. godz. 12.00 a zakończą ok. 17.00. Bieg będzie przebiegał przez miejscowości: Bogucin-Janikowo-Kobylnica-Wierzonka-Karłowice-Tuczno-Wronczyn-Krześlice-Pomarzanki-Sroczyn-Węgorzewo-Kiszkowo-Ujazd-Sławno-Komorowo-Siemianowo-Dziekanowice-Lednogóra-Kocanowo-Pobiedziska-Promno-Biskupice-Bugaj.

Organizator wprowadził możliwość uzyskania informacji o utrudnieniach pod numerem telefonu 575 11 33 09

Infolinia będzie czynna w dniach:
  • 5 maja, sobota - w godz. 10.00 - 15.00
  • 6 maja, niedziela - w godz. 9.00 - 17.00
     
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno