Logo

Seniorki kończą sezon na podium, młodziczki w 1/8 Pucharu ZPRP!

Artykuł dodany: Wtorek, 1 maja 2018
Seniorki kończą sezon na podium, młodziczki w 1/8 Pucharu ZPRP!
REKLAMA

Za nami intensywny weekend z udziałem gnieźnieńskich szczypiornistek. Pierwszy zespół MKS PR URBIS Gniezno rozegrał swój ostatni mecz w ligowych rozgrywkach, z kolei młodziczki powalczyły o awans do kolejnej rundy Pucharu ZPRP. Zmagania te zakończyły się połowicznym sukcesem ekip z Pierwszej Stolicy Polski.

Jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego ligowego meczu było wiadomo, że stawką tego spotkania będzie drugie miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi. Wyniki rozegranych wcześniej pojedynków sprawiły, że MKS PR URBIS Gniezno musiał pokonać we własnej hali KS AP Poznań, aby cieszyć się z wicemistrzostwa zaplecza PGNiG Superligi. Nadzieja, że tak się stanie była niemała i przede wszystkich niebezpodstawna. Gnieźnianki już dwukrotnie mierzyły się z zespołem z Poznania i dwukrotnie okazywały się lepsze.

W sobotnim starciu poznanianki zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko. Od pierwszych minut inicjatywa należała do zespołu gości i to MKS musiał szukać sposobu na odrobienie strat. Tak stało się w 18. minucie, kiedy podopieczne R. Popka i R. Solarka doprowadziły do wyrównania. jednak to było wszystko, na co w pierwszej połowie pozwolił KS AP, który dzięki lepszej końcówce schodził na przerwę z dwubramkową zaliczką - 12:14.

Po zmianie stron gnieźnieńskie piłkarki ręczne walczyły o zmianę rezultatu. Kiedy za sprawą trafienia Agnieszki Siwki miejscowe objęły prowadzenie (18:17) wydawało się, że kwestią czasu będzie przypieczętowanie zwycięstwa w meczu, lecz tak się nie stało. Ekipa gości zanotowała świetną końcówkę, pozwalając szczypiornistkom z Grodu Lecha na zdobycie tylko jednej bramki, notując jednocześnie 7 trafień, co sprawiło, że trzy punkty za zwycięstwo powędrowały do Poznania, a mecz zakończył się wynikiem 19:24. Oznacza to, że MKS PR URBIS kończy sezon na najniższym stopniu podium. Jest to ogromny sukces zważywszy na fakt, że przedsezonowym celem było... utrzymanie w I lidze.

W nieco lepszych nastrojach weekend zakończyły młodziczki MKS PR. Od 27 kwietnia przez trzy dni hala GOSiR stała się areną zmagań o awans do 1/8 Pucharu ZPRP, o który walczyły drużyny z Gniezna, Słubic, Wąbrzeźna i Szczecina. Turniej rozpoczął się znakomicie dla miejscowych zawodniczek MKS-u, które wysoko pokonały Vambresię Worwo Wąbrzeźno 22:13, choć pierwsza połowa meczu w ogóle nie zwiastowała takiego obrotu zdarzeń. Piłkarki ręczne z Wąbrzeźna rozpoczęły od mocnego uderzenia, prowadząc na 3:0 po pierwszych minutach pojedynku. Jeszcze po pierwszej połowie Vambresia mogła cieszyć z jednobramkowej zaliczki, jednak drugie 25 minut to popisowa gra w wykonaniu gnieźnianek i wysoki triumf na inaugurację turnieju.

Znacznie trudniej było w drugim spotkaniu. Kusy Szczecin na kilka minut minut przed końcem prowadził dwoma bramkami (13:11), lecz dzięki świetnej końcówce zawodniczkom z Pierwszej Stolicy Polski udało się doprowadzić do wyrównania i konkursu rzutów karnych. Tutaj lepsze okazały się szczecinianki, zatem o wszystkim miał zdecydować ostatni mecz przeciwko Jedynce Słubice. Tradycyjnie gnieźnianki rozkręcały się bardzo powoli. W pierwszej połowie musiały dwukrotnie odrabiać trzybramkową stratę, by następnie pokazać pełnię swoich możliwości. 17:11 do przerwy i 34:15 na koniec meczu - te wyniki najlepiej obrazują, jakiej mocy nabrały podopieczne R. Popka i R. Solarka, które tym samym zapewniły sobie udział w kolejnej rundzie turnieju.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno