Logo

Które miejsce zajmie Szczypiorniak? W niedzielę ostatni mecz!

Artykuł dodany: Wtorek, 17 kwietnia 2018
Które miejsce zajmie Szczypiorniak? W niedzielę ostatni mecz!
REKLAMA

Do zakończenia sezonu 2017/2018 Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn został już tylko jeden mecz - z KPR Ostrovią II Ostrów Wlkp.. Ostatnie spotkanie, jednak to ono zadecyduje o tym na którym miejscu podium stanie po końcowej syrenie KS Szczypiorniak Gniezno.

Sezon tak na prawdę powinien zakończyć się już meczem w Środzie Wielkopolskiej, jednak z uwagi na problemy logistyczne i organizacyjne spotkanie z KPR Ostrovią Ostrów Wlkp. zostało przeniesione na tydzień po ostatniej kolejce ligi. Zmiana terminu wyszła jednak na dobre, bowiem mecz ten zadecyduje o mistrzostwie.

Mimo tego, że na obecną chwilę liderem ligi jest UKS Lider Swarzędz, to nie ma on nawet matematycznych szans na utrzymanie tej pozycji po naszym meczu. Bez względu na to jakim podziałem punktów zakończy się niedzielne spotkanie, drużyna Zbigniewa Stachowiaka zajmie drugie lub trzecie miejsce w tabeli. Skupmy się jednak na naszym zespole.

Patrząc na tabelę i powyższą kalkulację szans Lidera, mistrzostwo w teorii jest na wyciągnięcie ręki. W teorii… bowiem w zeszłej rundzie na ciężkim terenie w Ostrowie Wielkopolskim to my ulegliśmy KPR-owi 32-36 tracąc wówczas pierwsze punkty w sezonie. Gnieźnieńska twierdza pozostaje jednak od początku ligowego sezonu niezdobyta i to stanowi mocny argument do tego, aby spojrzeć na najbliższy mecz z lekkim optymizmem.

Analizując naszą obecną sytuację w tabeli można jasno stwierdzić - potrzebujemy co najmniej jednego punktu zdobytego w meczu z Ostrovią, aby zwyciężyć w rozgrywkach. „Oczko” to zostanie nam dopisane w przypadku remisu po 60 minutach meczu i przegranych rzutach karnych. Wówczas w końcowym rezultacie po dwunastu spotkaniach będziemy w posiadaniu 27 punktów, Lider 26, a Ostrów pokonując nas w serii karnych, otrzymując dwa punkty zrówna się „oczkami” ze Swarzędzem, jednak zwycięski dwumecz drużyny Macieja Nowakowskiego sprawi, że to właśnie młodzi debiutanci w Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn zostaną wicemistrzem.

Trzeba jednak jasno sobie powiedzieć - w niedzielę nie będziemy liczyć na uzyskanie remisu. Zamierzamy pokazać, że żadną z drużyn nie może się mierzyć z nami na własnym parkiecie przy wsparciu naszych wspaniałych kibiców, którzy wspierają nas nawet w meczach wyjazdowych o czym mogą świadczyć między innymi ostatnie dwa liczne wyjazdy sympatyków Wilków do Strzałkowa i Środy Wielkopolskiej. Celem jest zgarnięcie trzech punktów i utrzymanie „Twierdzy Gniezno” nienaruszonej.

Poprzedni mecz w Ostrowie Wielkopolskim przyniósł nam niesamowitych emocji. Bardzo wysoki wynik, agresywna walka bez odpuszczania. Tego samego, a pewnie i jeszcze większej adrenaliny możemy spodziewać się już w najbliższą niedzielę o godzinie 13:00. Mecz nie o byle co - mistrzostwo Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn w sezonie 2017/2018!

Przed meczem nasze hostessy będą rozdawały kibicom program zawodów. Nie obejdzie się także bez darmowej degustacji napojów energetycznych Red Bull w przerwie meczu. Posiadaczy Kart Kibica tradycyjne, choć ostatni raz w tym roku, zapraszamy po meczu po podbicie ostatniej pieczątki i odbiór nagród.
 
tekst: KS Szczypiorniak Gniezno
foto: KS Szczypiorniak Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno