Logo

"FIDEM"- wyjątkowa wystawa w bibliotece

Artykuł dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
REKLAMA

Przebywając jakiś czas na obczyźnie dopiero można docenić, jak piękna jest ojczyzna. Świat łudzi ludzi złotem. Czasami wydaje się nam to wspaniałe, jednak czy jest dokładnie tak jak myślimy? Zatrute owoce materializmu kuszą nas i zniewalają. One nas jednak nie nasycą.

Pamiętajmy częściej o tym, co nas jednoczy: o naszym braterstwie. Dlaczego wciąż ranimy się nawzajem? Uświadommy sobie raczej, kim jesteśmy, co nas stanowi. Jaką rolę odgrywają rodzina, środowisko lub przyjaciele? W ten sposób rozjaśnią się przed nami dalsze drogi. A wśród braci, sióstr i dobrych sąsiadów nawet nasze błędy będą nam wybaczone.

Wystawa zachęca do zastanowienia się nad tymi problemami. Dzieli się ona na pięć części : historia Serbołużyczan, życie i śmierć, mitologia Serbołużyczan, wiara i naród, moja filozofia życiowa.

Młody artysta, Marko Rab, urodził się na Łużycach blisko Budziszyna, w 1977 r. Z zawodu jest opiekunem osób niepełnosprawnych. Praca to, jak również wyzwania codziennego życia, dostarczają mu wielu inspiracji artystycznych. Swoje prace Marko Rab wystawiał kilkakrotnie w rodzinnych stronach. W 2014 r. wystawa "FIDEM" gościła też w Łużyckim Seminarium w Pradze.

Niniejsze dzieło powstało we współpracy z zasłużonym dla serbołużyckiej kultury kompozytorem i piosenkarzem Měrćinom Weclichom. On również jak Marko Rab jest Serbołużyczaninem.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno