Logo

Artysta, który buntuje się przeciwko sobie

Artykuł dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Artysta, który buntuje się przeciwko sobie
REKLAMA

Najbardziej lubi malować dworce kolejowe. Ubolewa nawet, że ostatnio coraz więcej jeździ samochodem, gdyż rzadziej ma okazję podróżować pociągiem i odwiedzać nowe stacje. I choć większość z nas zna go jako wokalistę i założyciela zespołu Armia, sam mówi o sobie jako o malarzu, który został muzykiem. Tomasz Budzyński, bo o nim tu mowa, zaprezentował się mieszkańcom Pierwszej Stolicy z ciut innej strony, podczas wernisażu w Miejskim Ośrodku Kultury.

ALBUMY ARTYKUŁU:

12 kwietnia 2018 roku spora grupa gnieźnian przybyła, by obejrzeć prace malarskie artysty, którego znali dotychczas raczej z niepokornych koncertów punkowych i rockowych. Kilkadziesiąt obrazów, które wypełniły Dużą Galerię zachwycało barwą oraz pomysłowym użyciem geometrycznych kształtów. Podczas rozmowy twórca podkreślał, że bliska mu jest nieomal każda dziedzina sztuki. Próbował bowiem swoich sił nie tylko w malarstwie i muzyce, ale także filmie czy pisarstwie.

W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i filozofem Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, w którym jest wokalistą do dziś. Występuje też w zespołach Trupia Czaszka, Rimbaud i 2tm2,3. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym trzy albumy solowe. W 2011 roku zadebiutował jako reżyser oraz pisarz. Książka "Soul Side Story" to literacka i poetycka autobiografia. Pełnometrażowy film "Podróż na Wschód" miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Nowe Horyzonty" we Wrocławiu. W kwietniu 2016 ukazała się jego nowa książka "Miłość". Od 2017 roku prowadzi w poniedziałki w Radiu Poznań autorską audycję muzyczną "Melodramat".

Tomasz Budzyński w swoich wypowiedziach zaznaczał, że czasy buntu przeciw działaniom innych ma już za sobą. Teraz raczej stara się dostrzegać w ludziach tylko te dobre strony. Jeżeli buntuje się, to już tylko przeciw samemu sobie. Jak widać, sprzeciw ten przynosi efekty w postaci coraz to nowych obrazów, co zapewne cieszy amatorów jego twórczości. A tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć jeszcze tych ciekawych prac, zapraszamy do MOK. Wystawa jest dostępna dla odwiedzających do 7 maja 2018.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno