Logo

Eko patriota - warsztaty z Martą Pacak

Artykuł dodany: Piątek, 13 kwietnia 2018
Eko patriota - warsztaty z Martą Pacak
REKLAMA

Patriotyzm jest postawą, którą cechuje umiłowanie oraz oddanie ojczyźnie. Ale w dzisiejszych czasach ma on całkiem inny wymiar niż kilkadziesiąt lat temu. Wtedy to ludzie byli w stanie poświęcić wszystko (nawet własne życie, bo często ginęli na wojnach), aby ocalić ojczyznę. Poza tym dzieci od najmłodszych lat miały wpajaną miłość do ojczystego kraju i to także one w razie potrzeby musiały stanąć do walki.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Nie można więc porównywać postawy patriotycznej z przeszłości do tej, którą prezentujemy w dzisiejszych czasach. Kiedyś ludzie nie mieli wyboru, musieli walczyć i bronić swojego kraju. Teraz, na szczęście, nie mamy takiej sytuacji, która zmuszałaby nas do chwycenia za broń.

Czym jest i czym może być dzisiaj nowoczesny patriotyzm? Bardzo przyszłościowym kierunkiem i polem do zaangażowania jest troska o przestrzeń publiczną, tereny zieleni w miastach, sprawy lokalnego społeczeństwa
    
W nurt patriotyzmu ekologicznego wpisały się warsztaty przeprowadzone w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przez Martę Pacak, zastępcę dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Dzieci zostały zapoznane z książką Joanny Olech "Kto Ty jesteś". Tekst Joanny Olech odwołuje się do idei społeczeństwa obywatelskiego, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji, wolontariatu i zaangażowania na rzecz kraju.  Okazało się podczas warsztatów, że mali patrioci opiekując się swoim otoczeniem, mogą np. wyrzucać papierki do kosza, ale także wykorzystywać śmieci po raz kolejny tworząc zabawki.

Warsztaty przeprowadzone prze Martę Pacak wpisały się w kalendarz obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i odbyły się  w ramach programu edukacyjnego "A JA JESTEM POLAK MAŁY" realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i Urząd Miejski w Gnieźnie.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno