Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dzień z Matematyką VI

Piątek, 13 kwietnia 2018
  • Dzień z Matematyką VI

11 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, już po raz szósty odbył się "Dzień z Matematyką", pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Projekt adresowany był do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego, a jego realizatorami byli nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

W ramach tego przedsięwzięcia odbył się m. in. Powiatowy Konkurs Matematyczny "Supermaturzysta", Mistrzostwa Powiatu w Sudoku, koncert grupy muzycznej z I Liceum Ogólnokształcącego oraz wykład "Współczesne systemy bezprzewodowe", którego prelegentem był Pan dr hab. inż. Piotr Remlein z Instytutu Informatyki i Telekomunikacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Zmagania z matematyką rozpoczęły się konkursem "Supermaturzysta", w którym rywalizowało ze sobą 56 maturzystów z powiatu gnieźnieńskiego, 26 z nich rozwiązywało arkusz rozszerzony, a 30 - podstawowy. Najlepsze wyniki w kategorii arkusz rozszerzony uzyskali: Wojciech Franek (I LO) - I miejsce, Anna Jarecka (II LO) - II miejsce, Jakub Meixner (I LO) oraz Igor Matuszyński (ZSOiZ - Trzemeszno) - III miejsce. W kategorii arkusz podstawowy najwyższe lokaty wywalczyli: Anita Świercz (ZSEO) - I miejsce, Agata Andrzejewska (I LO) - II miejsce oraz Julia Kuchta (I LO) - III miejsce. Kolejny konkurs, czyli Mistrzostwa Powiatu w Sudoku, przeznaczony był dla uczniów lubiących zmagania z liczbami. Wzięło w nim udział 46 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego. Mistrzem okazała się Monika Zabierek z II LO Na miejscu II uplasowała się Aneta Niewiadomska z II LO, a na miejscu III - Marcin Biniecki z I LO.

Podczas Dnia z Matematyką podsumowany również został etap powiatowy Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk". W konkursie tym miejsca na podium wywalczyli następujący uczniowie:
Kategoria: licea, klasy I
Jan Kozłowski (II LO.) - I miejsce, Monika Nowakowska (I LO.) - II miejsce, Zuzanna Szeląg (I LO.) - III miejsce.
Kategoria: technika, klasy I
Wiktoria Franczak (ZSEO) - I miejsce, Mikołaj Wojciechowski (ZSEO) - II miejsce, Aleksander Szrajbrowski (ZSP Nr 2) - III miejsce.
Kategoria: szkoła branżowa, klasy I
Oliwia Liberkowska (ZSOiZ - Trzemeszno) - I miejsce, Krystian Stawowy (ZSP Nr 3) - II miejsce, Maciej Goźdź (ZSP Nr 3) - III miejsce.
Kategoria: licea, klasy II
Jan Kabziński (I LO.) - I miejsce, Wojciech Doberschutz (II LO) - II miejsce, Mikołaj Góralczyk (I LO.) - III miejsce.
Kategoria: technika, klasy II, III
Marek Wiącek (ZSP Nr 1) - I miejsce, Damian Ćwikliński (ZSP Nr 2) - II miejsce, Karolina Wesołowska (ZSP Nr 1) - III miejsce.
Kategoria: zasadnicze szkoły zawodowe, klasy II, III
Paulina Kowalska (ZSEO) - I miejsce, Jakub Nowak (ZSP Nr 2) - II miejsce, Kacper Łochowicz (ZSP Nr 3) - III miejsce.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia będzie uhonorowanie najlepszych z najlepszych - czyli Supermaturzystów, Supermatematyków i wielbicieli liczb. Można to było uczynić dzięki hojności sponsorów, czyli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, spółki Urbis, Oficynie Edukacyjnej - Krzysztof Pazdro, Wydawnictwu Nowa Era oraz Biura Handlowego Romuald Łebedyński.

Wśród osób wręczających nagrody byli goście specjalni Pan Prof. dr hab. Janusz Wiśniewski - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej imienia Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie oraz Pani Maria Suplicka - etatowy członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom matematyki szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego za zaangażowanie i czynny udział w projekcie.
tekst: I LO
foto: I LO

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kulinarna uczta w ZSP 1 W piątek, 15 marca, w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie szef... Poniedziałek, 18 marca 2019
Kończy się nabór do miejskich szkół i przedszkoli Przypominamy, że do 25 marca trwa rekrutacja do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Gniezno,... Poniedziałek, 18 marca 2019
Strajk dla klimatu w I LO 15 marca w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się zorganizowany przez uczniów klasy 2D strajk dla klimatu. Niedziela, 17 marca 2019
Dzielimy się tym, co najcenniejsze Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie po raz kolejny podzielili się najcenniejszym darem,... Niedziela, 17 marca 2019