Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zaproszenie na konsultacje społeczne w sprawie przejazdu kolejowego na Dalkach

Piątek, 13 kwietnia 2018
  • Zaproszenie na konsultacje społeczne w sprawie przejazdu kolejowego na Dalkach

Otwarte konsultacje społeczne w sprawie założeń do inwestycji dotyczącej przejazdu kolejowego zlokalizowanego na drodze nr 2152P w rejonie ulic Mnichowska-Cienista-Gajowa w Gnieźnie.

I. Termin: 19 kwietnia 2018 r. godz. 16.00.
II. Miejsce: Sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
III. Organizator: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.
IV. Prowadzący: zespół Konsorcjum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie i Zakładu Systemów Transportowych Politechniki Poznańskiej.
V. Program:
1. Prezentacja wersji roboczej Koncepcji Zadania p.t. "Analiza i ocena rozwiązań w zakresie zmiany układu drogowego ukierunkowanego na poprawę transportu mieszkańców w związku z występowaniem utrudnień na przejazdach w rejonie ulic Mnichowska, Cienista i Gajowa w Gnieźnie": Konsorcjum PWSZ w Gnieźnie - Politechnika Poznańska (ok. 40 minut).
2. Panel dyskusyjny - przedstawiciele PKP PLK S.A., samorządów lokalnych, zarządców dróg, osoby zgłoszone do dyskusji panelowej*, autorzy Koncepcji (ok. 60 minut, wystąpienia do 3 minut, głosy do 2x1 min.).
(* - zgłoszenia do udziału w panelu dyskusyjnym, maks. 10 osób, przyjmowane będą od 16 kwietnia godz. 9.00 do 17 kwietnia 2018 r. do godz. 12.00 pocztą elektroniczną pod adresem: obywatelski@powiat-gniezno.pl oraz telefonicznie lub osobiście w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, ul. Jana Pawła II 9/10, tel. 61 4246624 - temat e-mail: Konsultacje_Przejazd).
3. Ankieta - omówienie zasad i celów badania ankietowego, rozdanie i zebranie ankiet - Konsorcjum PWSZ-Politechnika Poznańska (ok. 20 minut - ankiety w formie papierowej będą zbierane wyłącznie w trakcie spotkania; ankiety drogą elektroniczną będzie można składać poprzez stronę internetową Powiatu Gnieźnieńskiego www.powiat-gniezno.pl, zakładka "Konsultacje-Przejazd", od 19 kwietnia godz. 17.00 do 23 kwietnia 2018 r. do godz. 12.00; w zakładce "Konsultacje-Przejazd" zostanie udostępniona do wglądu prezentacja wersji roboczej Koncepcji Zadania).
4. Wolne głosy - 1 osoba x 2 min. (ok. 60 minut).
5. Zakończenie Otwartych Konsultacji Społecznych (ok. godz. 16.00).
VI. Raport z konsultacji zostanie opublikowany od 7 maja 2018 r. godz. 12.00 na stronie internetowej Powiatu Gnieźnieńskiego www.powiat-gniezno.pl, zakładka "Konsultacje-Przejazd". Uwagi do raportu będzie można składać do jego autorów pocztą elektroniczną do 10 maja 2018 r. do godz. 12.00 na adres e-mail: raport-gniezno@konsultacjespoleczne.eu.
VII. Końcowa wersja Koncepcji Zadania zawierająca opinię na temat wybranego wariantu zostanie opublikowana 25 maja 2018 r. od godz. 12.00 na stronie internetowej Powiatu Gnieźnieńskiego www.powiat-gniezno.pl, zakładka "Konsultacje-Przejazd".

Podstawą prawną do przeprowadzenia konsultacji społecznych jest Ustawa o samorządzie powiatowym, art. 3d (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 z późn. zm.), Uchwała nr XLVI/367/2010 Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z dnia 28 stycznia 2010 r. w sprawie: określenia zasad przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Powiatu Gnieźnieńskiego. Konsultacje zostaną przeprowadzone zgodnie z Kanonem Lokalnych Konsultacji Społecznych - Siedem zasad konsultacji, które sformułowano w 2012 r. pod auspicjami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, dostosowanymi do lokalnych warunków, w których funkcjonują samorządy, oraz do zakresu i tematyki planowanych zadań inwestycyjnych
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wyróżnienia dla gnieźnieńskich związkowców W dniach 13-14 marca odbyła się Wojewódzka Konferencja Sprawozdawcza Delegatów NSZZP województwa wielkopolskiego.... Niedziela, 17 marca 2019
Uwaga na oszustów!!! Apelujemy o rozwagę!!! Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przestrzegają przed osobami, które oferują do sprzedaży... Niedziela, 17 marca 2019
Amerykański policjant z wizytą w gnieźnieńskiej komendzie Do niecodziennego spotkania doszło w gnieźnieńskiej jednostce Policji. W ramach współpracy i wymiany... Niedziela, 17 marca 2019
Trwa akcja Policji! Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY. Mają... Czwartek, 14 marca 2019