Logo

REKLAMA
Plik banneru

"Posypały się" mandaty od policjantów z Gniezna, Wrześni i Poznania

Artykuł dodany: Piątek, 13 kwietnia 2018
REKLAMA

Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy drogówki z Poznania i Wrześni prowadzili na terenie powiatu gnieźnieńskiego ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa.

12 kwietnia policjanci wydziału ruchu drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Wrześni pełnili służbę na terenie całego powiatu gnieźnieńskiego, w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzone działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze podczas czwartkowej akcji skontrolowali 129 pojazdów, w tym 13 busów i 2 motocykle. Nałożyli 83 mandaty karne (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości i nieużywanie pasów bezpieczeństwa) oraz zastosowali 10 pouczeń za wykroczenia w ruchu drogowym. Zatrzymano także 9 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy.

Zaplanowane i przeprowadzone działania podyktowane zostały między innymi zagrożeniami wskazanymi przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
 
źródło: Policja
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Znający realia wiedzy policjantów.
14.04.2018 07:24

sposób na piratów. TO CO NAPISAŁEś powyżej jest zbyt skomplikowane dla naszych policjantów z drogówki. Razem z nimi przy kontrolach musiałby pracowac jakiś specjalista przynajmniej z POZNANIA !!

Odpowiedz
Sposób na piratów
13.04.2018 13:08

Zasadnicze pytanie: czy motocykle pozbawione tzw. zadupka do mocowania tablic i oświetlenia spełniają normy techniczne homologacji pojazdu ? Nagminne jest mocowanie tablic na zawiasach i usytuowanie w pozycji uniemożliwiającej jej odczyt, oświetlenie na dodatkowych uchwytach. Sytuacja taka powoduje i sprzyja nagminnemu łamaniu przepisów, przekraczaniu dozwolonej prędkości, niezatrzymywaniu się do kontroli.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno