Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Posypały się" mandaty od policjantów z Gniezna, Wrześni i Poznania

Piątek, 13 kwietnia 2018
REKLAMA

Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy drogówki z Poznania i Wrześni prowadzili na terenie powiatu gnieźnieńskiego ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa.

12 kwietnia policjanci wydziału ruchu drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Wrześni pełnili służbę na terenie całego powiatu gnieźnieńskiego, w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzone działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze podczas czwartkowej akcji skontrolowali 129 pojazdów, w tym 13 busów i 2 motocykle. Nałożyli 83 mandaty karne (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości i nieużywanie pasów bezpieczeństwa) oraz zastosowali 10 pouczeń za wykroczenia w ruchu drogowym. Zatrzymano także 9 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy.

Zaplanowane i przeprowadzone działania podyktowane zostały między innymi zagrożeniami wskazanymi przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • sposób na piratów. TO CO NAPISAŁEś powyżej jest zbyt skomplikowane dla naszych policjantów z drogówki. Razem z nimi przy kontrolach musiałby pracowac jakiś specjalista przynajmniej z POZNANIA !!

  • Zasadnicze pytanie: czy motocykle pozbawione tzw. zadupka do mocowania tablic i oświetlenia spełniają normy techniczne homologacji pojazdu ? Nagminne jest mocowanie tablic na zawiasach i usytuowanie w pozycji uniemożliwiającej jej odczyt, oświetlenie na dodatkowych uchwytach. Sytuacja taka powoduje i sprzyja nagminnemu łamaniu przepisów, przekraczaniu dozwolonej prędkości, niezatrzymywaniu się do kontroli.

PODOBNE TEMATY
Wspólne działania Policji, Straży Leśnej i ITD Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej w okresie przedświątecznym zwracają szczególną... Piątek, 14 grudnia 2018
Uważajcie na internetowych oszustów! Nie trzeba nikogo przekonywać, że internet pełni dużą rolę w życiu człowieka. Jest on niemal obecny... Piątek, 14 grudnia 2018
Wypadek na skrzyżowaniu We wtorek ok godz. 16.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych... Środa, 12 grudnia 2018
Bezdomny okradł dziecko! Rodzice proszą o pomoc Dzisiaj w godzinach popołudniowych bezdomny ukradł dziecku plecak szkolny z książkami. W plecaku znajdował... Środa, 12 grudnia 2018