Logo

REKLAMA
Plik banneru

"Spod zamarzniętych powiek"

Artykuł dodany: Środa, 11 kwietnia 2018
REKLAMA

Ostatnimi czasy wśród Polaków wzrosło zainteresowanie tematyką górską. Widzieliśmy to na przykładzie spotkania w Gnieźnie z Adamem Bieleckim, himalaistą, podróżnikiem, członkiem kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej.

Jest wiele dyscyplin wymagających mocnych nerwów, ale chyba najbardziej stresującym sportem jest alpinizm wysokogórski. Nieprzeparta potrzeba wspinania się po górach i świadomego narażania się na niebezpieczeństwa i trudy zagrażające nieraz zdrowiu, a nawet życiu mogą świadczyć o tym, że predyspozycje do uprawiania alpinizmu tkwią w psychicznej i biologicznej naturze człowieka. Historia życia wielu wspinaczy jest niezwykle imponująca. Warto więc sięgnąć po książkę "Spod zamarzniętych powiek" napisaną przez Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego.

Jest to opowieść Adama Bieleckiego o jego drodze na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbrum I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść Bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością.

Lektura jest bardzo bogato ilustrowana. Ciekawym uzupełnieniem są liczne filmy. Na boku niektórych stron znajdują się kody QR. Podczas lektury warto, więc mieć przy sobie smartfona z zainstalowaną aplikacją czytającą tego typu kody.

Zapraszamy do rezerwowania, zamawiania i czytania pozycji "Spod zamarzniętych powiek" w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a.
 
źródło: BPMG
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno