Logo

Prezydent Tomasz Budasz prowadzi rozmowy z PiS-em? Z jakiej listy wystartuje w wyborach?

Artykuł dodany: Niedziela, 8 kwietnia 2018
Prezydent Tomasz Budasz prowadzi rozmowy z PiS-em? Z jakiej listy wystartuje w wyborach?
REKLAMA

Jak udało nam się ustalić, Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz, prowadzi rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością odnośnie najbliższych wyborów samorządowych. Czy jest konflikt na linii włodarz miasta - PO? Czy Drużyna Budasza to próba wprowadzenia konia trojańskiego?

Jak udało nam się ustalić, prezydent Tomasz Budasz rozpoczął rozmowy z jednym z parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości dotyczące jesiennych wyborów samorządowych. Włodarz Pierwszej Stolicy chce nazwać swój komitet Drużyna Budasza, co jest absolutnie nie do zaakceptowania przez Platformę Obywatelską, ponieważ ogranicza zasięg działania listy. Egoistyczne myślenie nie podoba się władzom PO, a co za tym idzie - rodzi konflikt, po którego jednej stronie stoją PO i Nowoczesna, natomiast po drugiej gnieźnieński magistrat. Otworzyło to furtkę do rozmów z prawicą. Pierwszy jawny sygnał popłynął, kiedy na konferencji prasowej dotyczącej pozyskania kolejnych środków na przebudowę układu komunikacyjnego na ul. Pod Trzema Mostami pojawił się Zbigniew Dolata - poseł PiS-u. Nie zmienia to faktu, że zarząd regionalny Platformy nadal robi wszystko, aby do Gniezna napływały środki zewnętrzne, ponieważ, jak podkreśla Piotr Gruszczyński - przewodniczący PO powiatu gnieźnieńskiego, najważniejsze jest to, aby miasto dalej się rozwijało. Będąc dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego jestem bardzo zaangażowany na co dzień w działania tej firmy - mówi Piotr Gruszczyński. Ponadto chcę powiedzieć, że w tej chwili pracujemy nad nowatorskim projektem, który naprawdę rozejdzie się szerokim echem w całej Polsce. Po drugie po raz kolejny w tym roku przygotowujemy miasteczko ruchu drogowego dla jednej z gnieźnieńskich szkół. Poza tym chciałbym podkreślić, że wspólnie z posłem Pawłem Arndtem przez ostatnie 3 lata i cały czas nadal jesteśmy zaangażowani w zdobywanie środków zewnętrznych dla Urzędu Miasta, a chcę przypomnieć, że w tej kadencji jest to już ponad 18 mln zł. Kolejne pieniądze mam nadzieję, że spłyną do miasta i na tym się koncentrujemy, także nie chciałbym się odnosić do tych rewelacji, ale to nie oznacza, że nie jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz.

Udało nam się również ustalić, że Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna mają kandydata "rezerwowego" na Prezydenta Miasta Gniezna. Gdyby obecny włodarz dogadał się z Prawem i Sprawiedliwością, PO zaproponowała poparcie posłance Paulinie Hennig-Klosce. Prowadzimy rozmowy na temat wspólnych list z Platformą Obywatelską w Gnieźnie, a także poparcia prezydenta Tomasza Budasza - mówi posłanka Paulina Hennig-Kloska. Rozmowy dotyczą zarówno miasta Gniezna, jak i powiatu gnieźnieńskiego. Nie ma jednak możliwości, by ktokolwiek z Nowoczesnej startował w jednym komitecie z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. Nie dopuszczamy więc w ogóle możliwości, aby poprzeć włodarza Gniezna gdyby przeszedł do innej partii, zwłaszcza do PiS-u. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że Nowoczesna i Zjednoczona Prawica to dwa skrajnie różne światy polityczne. Taka zmiana poglądów jest nie do zaakceptowania zarówno przez zarząd Platformy, jak i Nowoczesnej. Gdyby prezydent Budasz przeszedł "na ciemną stronę mocy" wystawienie innego mocnego kandydata byłoby konieczne.

Okres przedwyborczy zapowiada się bardzo ciekawie. Jeszcze do niedawna wydawało się, że Tomasz Budasz nie musi obawiać się o reelekcję. Jeżeli jednak postanowi oddzielić się od Platformy Obywatelskiej, może się okazać, że pozostanie w fotelu prezydenckim może nie być takie proste.
 
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (21)

Roman
13.04.2018 19:46

Jsk jest to prawdą że dogaduje się z PIS po niech przejebie wybory

Odpowiedz
Pasażer
13.04.2018 14:36

Chyba należy się mieszkańcą wyjasnienie braku dostawy
nowych autobusów MPK .

Odpowiedz
Oj będzie się działo
09.04.2018 21:50

Już niedługo najciekawsze fakty o działaniach Tomasza Budasza wyjdą na jaw. Jeszcze tylko ciutkę cierpliwości :)

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Grazynka - 10.04.2018 07:33

No to "kawa na ławę". Widać faktów brak. Takie straszenie to już między bajki. Brawo dla Prezydenta Gniezna Budasza !

Podsumowanie budzikowe
09.04.2018 21:48

DŁUGI, śmieci, kolesie, króliki

Odpowiedz
Mieszkaniec
09.04.2018 18:38

Gnieznu pierwszej stolicy Polski potrzebny jest porządny gospodarz. Obecny i jego zastępca Grobelny się zupełnie pogubili. Zapomnieli, że zostali wybrani przez mieszkańców, gołym okiem widać, że służą zupełnie komu innemu.

Odpowiedz
Igor
09.04.2018 13:28

Budasz dobrze robi, że chce iśc ze swojego niezależnego komitetu samorzadowego. Partie i politykierzy w Warszawi. W Gnieźnie należy myśleć jak Budasz dla lokalnego samorządu a nie na chwałe Prezesa i Partii.

Odpowiedz
Olek
09.04.2018 13:14

Pan Prezydent się miota ponieważ stołek fajny a PO leci nie mówiąc o Nowoczesnej która tonie szybciej niż tytanik wiec każdy chce zaklepać dobie fajna posadkę w tym Pani poseł. Ha ha będzie ciekawie.

Odpowiedz
Nigdy więcej
09.04.2018 09:47

Non stop czyste kolesiostwo i stołki dla "swoich" z PO, czyż nie ?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Juras - 15.04.2018 20:22

No cóż jesteście ludzie malkontentami. Ciągle Wam źle. Za Kowalskiego nic się nie działo tylko brud i smród. Teraz przynajmniej widać ,ze Gniezno pięknieje. W roku czy dwóch nikt niczego nie zrobi. Dajcie spokój p. Budaszowi niech tak dalej działa na rzecz Gniezna a ci którzy tylko hejtują, niech sami wezmą się do roboty a nie tylko narzekają. Dla takich ludzi najlepiej by było gdyby p.Budasz zaoferowałby może 500+, 1000+ i tak dalej wtedy byłoby dobrze.

Ciągle majacy nadzieje
09.04.2018 07:27

A ja mam cichą nadzieję , że przed wyborami pojawi się jeszcze w Gnieźnie jakiś rozsądny wyważony , doświadczony kandydat na prezydenta miasta , którego da się poprzeć bo nie będzie popierał kolesiostwa w gnieźnieńskich firmach i urzędzie miasta.

Odpowiedz
Kiekielkos
08.04.2018 22:16

Pan Budasz ,dużo do miasta uczyniłi chwała mu za to ,ale gubi go kolesiostwo i ta niechęc do budowy domów 500+tyle młodych małżeństw i nie tylko, jest w potrzebie mieć własne M.Tu nie widzimy szansy na rozwój miasta!
A to boli.Gdzie są autobusy MPK, które miały być dostarczone w lutym?Po mimo to, popieram jego kandydaturę.

Odpowiedz
Gnieźnianin
08.04.2018 20:41

Budasz na sesjach zdecydowanie krytykuje PiS i rządy w Warszawie, radnych z PiS-u w Gnieźnie też krytykuje. Zadłuża miasto. Czy do Dolaty to nie dociera?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Obserwator - 09.04.2018 05:35

Ma za co krytykować.I dobrze. Premie, pazerność, kolesiostwo i brak kompetencji tych z PiS to już za dużo.

Wpierw prawda
08.04.2018 15:42

W PIS nikt by go nie zaakceptował. On musi być rozliczony wpierw przez wyborców

Odpowiedz
Baczność
08.04.2018 15:38

Budasz niech podniesie głowę i powie ile zarabiają w promocji UM i ile dał dodatkowych im nagród i podwyżek. Odważnie Pan powie, jak mężczyzna, prawdę.

Odpowiedz
Wstyd za takie rządy w Gnieźnie
08.04.2018 15:33

Brud, korki, kolesie w pracy i króliki. To podsumowanie.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Porządny - 09.04.2018 05:41

To gnieznianie nie wyrzucajcie śmieci gdzie się da. Pety, papierki i butelki po piwie i wódzie , te setki. Pełno ich wszędzie. Wypiles to wrzuć do kosza, albo zanieś zonie i pokaż jaki to jesteś porządnyi na co wydales kasę.

Funio
08.04.2018 13:24

Z Panem Dolatą powinien przeprowadzić męską rozmowę Pan Kaczyński.

Odpowiedz
Koko
08.04.2018 13:22

Pomysłem ludzi mających prawicowe poglądy w Gnieźnie jest zarejestrowanie się do głosowania w innych okręgach wyborczych. Głos trzeba oddać, ale nie na tych ludzi.

Odpowiedz
Rybak
08.04.2018 12:36

Czemu tylko PiS i PO, te najgorsze partie, tyle jest innych.
Budasza popieram ale tylko jego osobę a nie partie ani PiS ani po, niech wstąpi do innej a najlepiej będzie bezpartyjny, wtedy w pełni go poprę.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno