Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prezydent Tomasz Budasz prowadzi rozmowy z PiS-em? Z jakiej listy wystartuje w wyborach?

Niedziela, 8 kwietnia 2018
  • Prezydent Tomasz Budasz prowadzi rozmowy z PiS-em? Z jakiej listy wystartuje w wyborach?
REKLAMA

Jak udało nam się ustalić, Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz, prowadzi rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością odnośnie najbliższych wyborów samorządowych. Czy jest konflikt na linii włodarz miasta - PO? Czy Drużyna Budasza to próba wprowadzenia konia trojańskiego?

Jak udało nam się ustalić, prezydent Tomasz Budasz rozpoczął rozmowy z jednym z parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości dotyczące jesiennych wyborów samorządowych. Włodarz Pierwszej Stolicy chce nazwać swój komitet Drużyna Budasza, co jest absolutnie nie do zaakceptowania przez Platformę Obywatelską, ponieważ ogranicza zasięg działania listy. Egoistyczne myślenie nie podoba się władzom PO, a co za tym idzie - rodzi konflikt, po którego jednej stronie stoją PO i Nowoczesna, natomiast po drugiej gnieźnieński magistrat. Otworzyło to furtkę do rozmów z prawicą. Pierwszy jawny sygnał popłynął, kiedy na konferencji prasowej dotyczącej pozyskania kolejnych środków na przebudowę układu komunikacyjnego na ul. Pod Trzema Mostami pojawił się Zbigniew Dolata - poseł PiS-u. Nie zmienia to faktu, że zarząd regionalny Platformy nadal robi wszystko, aby do Gniezna napływały środki zewnętrzne, ponieważ, jak podkreśla Piotr Gruszczyński - przewodniczący PO powiatu gnieźnieńskiego, najważniejsze jest to, aby miasto dalej się rozwijało. Będąc dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego jestem bardzo zaangażowany na co dzień w działania tej firmy - mówi Piotr Gruszczyński. Ponadto chcę powiedzieć, że w tej chwili pracujemy nad nowatorskim projektem, który naprawdę rozejdzie się szerokim echem w całej Polsce. Po drugie po raz kolejny w tym roku przygotowujemy miasteczko ruchu drogowego dla jednej z gnieźnieńskich szkół. Poza tym chciałbym podkreślić, że wspólnie z posłem Pawłem Arndtem przez ostatnie 3 lata i cały czas nadal jesteśmy zaangażowani w zdobywanie środków zewnętrznych dla Urzędu Miasta, a chcę przypomnieć, że w tej kadencji jest to już ponad 18 mln zł. Kolejne pieniądze mam nadzieję, że spłyną do miasta i na tym się koncentrujemy, także nie chciałbym się odnosić do tych rewelacji, ale to nie oznacza, że nie jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz.

Udało nam się również ustalić, że Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna mają kandydata "rezerwowego" na Prezydenta Miasta Gniezna. Gdyby obecny włodarz dogadał się z Prawem i Sprawiedliwością, PO zaproponowała poparcie posłance Paulinie Hennig-Klosce. Prowadzimy rozmowy na temat wspólnych list z Platformą Obywatelską w Gnieźnie, a także poparcia prezydenta Tomasza Budasza - mówi posłanka Paulina Hennig-Kloska. Rozmowy dotyczą zarówno miasta Gniezna, jak i powiatu gnieźnieńskiego. Nie ma jednak możliwości, by ktokolwiek z Nowoczesnej startował w jednym komitecie z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. Nie dopuszczamy więc w ogóle możliwości, aby poprzeć włodarza Gniezna gdyby przeszedł do innej partii, zwłaszcza do PiS-u. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że Nowoczesna i Zjednoczona Prawica to dwa skrajnie różne światy polityczne. Taka zmiana poglądów jest nie do zaakceptowania zarówno przez zarząd Platformy, jak i Nowoczesnej. Gdyby prezydent Budasz przeszedł "na ciemną stronę mocy" wystawienie innego mocnego kandydata byłoby konieczne.

Okres przedwyborczy zapowiada się bardzo ciekawie. Jeszcze do niedawna wydawało się, że Tomasz Budasz nie musi obawiać się o reelekcję. Jeżeli jednak postanowi oddzielić się od Platformy Obywatelskiej, może się okazać, że pozostanie w fotelu prezydenckim może nie być takie proste.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(21)

  • 13.04.2018 19:46  Odpowiedz na komentarz

    Jsk jest to prawdą że dogaduje się z PIS po niech przejebie wybory

  • 13.04.2018 14:36  Odpowiedz na komentarz

    Chyba należy się mieszkańcą wyjasnienie braku dostawy
    nowych autobusów MPK .

  • Już niedługo najciekawsze fakty o działaniach Tomasza Budasza wyjdą na jaw. Jeszcze tylko ciutkę cierpliwości :)

    10.04.2018 07:33

    No to "kawa na ławę". Widać faktów brak. Takie straszenie to już między bajki. Brawo dla Prezydenta Gniezna Budasza !

  • DŁUGI, śmieci, kolesie, króliki

  • Gnieznu pierwszej stolicy Polski potrzebny jest porządny gospodarz. Obecny i jego zastępca Grobelny się zupełnie pogubili. Zapomnieli, że zostali wybrani przez mieszkańców, gołym okiem widać, że służą zupełnie komu innemu.

  • 09.04.2018 13:28  Odpowiedz na komentarz

    Budasz dobrze robi, że chce iśc ze swojego niezależnego komitetu samorzadowego. Partie i politykierzy w Warszawi. W Gnieźnie należy myśleć jak Budasz dla lokalnego samorządu a nie na chwałe Prezesa i Partii.

  • 09.04.2018 13:14  Odpowiedz na komentarz

    Pan Prezydent się miota ponieważ stołek fajny a PO leci nie mówiąc o Nowoczesnej która tonie szybciej niż tytanik wiec każdy chce zaklepać dobie fajna posadkę w tym Pani poseł. Ha ha będzie ciekawie.

  • Non stop czyste kolesiostwo i stołki dla "swoich" z PO, czyż nie ?

    15.04.2018 20:22

    No cóż jesteście ludzie malkontentami. Ciągle Wam źle. Za Kowalskiego nic się nie działo tylko brud i smród. Teraz przynajmniej widać ,ze Gniezno pięknieje. W roku czy dwóch nikt niczego nie zrobi. Dajcie spokój p. Budaszowi niech tak dalej działa na rzecz Gniezna a ci którzy tylko hejtują, niech sami wezmą się do roboty a nie tylko narzekają. Dla takich ludzi najlepiej by było gdyby p.Budasz zaoferowałby może 500+, 1000+ i tak dalej wtedy byłoby dobrze.

  • A ja mam cichą nadzieję , że przed wyborami pojawi się jeszcze w Gnieźnie jakiś rozsądny wyważony , doświadczony kandydat na prezydenta miasta , którego da się poprzeć bo nie będzie popierał kolesiostwa w gnieźnieńskich firmach i urzędzie miasta.

  • 08.04.2018 22:16  Odpowiedz na komentarz

    Pan Budasz ,dużo do miasta uczyniłi chwała mu za to ,ale gubi go kolesiostwo i ta niechęc do budowy domów 500+tyle młodych małżeństw i nie tylko, jest w potrzebie mieć własne M.Tu nie widzimy szansy na rozwój miasta!
    A to boli.Gdzie są autobusy MPK, które miały być dostarczone w lutym?Po mimo to, popieram jego kandydaturę.

  • Budasz na sesjach zdecydowanie krytykuje PiS i rządy w Warszawie, radnych z PiS-u w Gnieźnie też krytykuje. Zadłuża miasto. Czy do Dolaty to nie dociera?

    09.04.2018 05:35

    Ma za co krytykować.I dobrze. Premie, pazerność, kolesiostwo i brak kompetencji tych z PiS to już za dużo.

  • W PIS nikt by go nie zaakceptował. On musi być rozliczony wpierw przez wyborców

  • Budasz niech podniesie głowę i powie ile zarabiają w promocji UM i ile dał dodatkowych im nagród i podwyżek. Odważnie Pan powie, jak mężczyzna, prawdę.

  • Brud, korki, kolesie w pracy i króliki. To podsumowanie.

    09.04.2018 05:41

    To gnieznianie nie wyrzucajcie śmieci gdzie się da. Pety, papierki i butelki po piwie i wódzie , te setki. Pełno ich wszędzie. Wypiles to wrzuć do kosza, albo zanieś zonie i pokaż jaki to jesteś porządnyi na co wydales kasę.

  • 08.04.2018 13:24  Odpowiedz na komentarz

    Z Panem Dolatą powinien przeprowadzić męską rozmowę Pan Kaczyński.

  • 08.04.2018 13:22  Odpowiedz na komentarz

    Pomysłem ludzi mających prawicowe poglądy w Gnieźnie jest zarejestrowanie się do głosowania w innych okręgach wyborczych. Głos trzeba oddać, ale nie na tych ludzi.

  • 08.04.2018 12:36  Odpowiedz na komentarz

    Czemu tylko PiS i PO, te najgorsze partie, tyle jest innych.
    Budasza popieram ale tylko jego osobę a nie partie ani PiS ani po, niech wstąpi do innej a najlepiej będzie bezpartyjny, wtedy w pełni go poprę.

PODOBNE TEMATY
Rówieśnica wolnej Polski. Pani Cecylia skończyła 100 lat W Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Setne urodziny obchodziła jedna... Poniedziałek, 19 listopada 2018
Pierwszy pomnik przyrody w Gnieźnie 9 listopada 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 odbyło się uroczyste odsłonięcie pierwszego... Środa, 14 listopada 2018
Ambasador Kazachstanu spotkał się z gnieźnieńskimi przedsiębiorcami Dzisiaj Gniezno odwiedził ambasador Kazachstanu w Polsce Margułan Baimuchan. Szef misji dyplomatycznej... Piątek, 9 listopada 2018
Cyrk skarży prezydenta Gniezna! Uważa, że złamał prawo 12 października do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu trafiła skarga na Zarządzenie Prezydenta... Czwartek, 18 października 2018