Logo

REKLAMA
Plik banneru

Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Gnieźnie w sprawie planowanych zmian w prawie pracy

Artykuł dodany: Sobota, 7 kwietnia 2018
Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Gnieźnie w sprawie planowanych zmian w prawie pracy
REKLAMA

Sprzeciwiamy się jakimkolwiek antypracowniczym zmianom w prawie pracy. Nieczytelne i skomplikowane przepisy zawsze działają na niekorzyść ludzi pracy.

Domagamy się upublicznienia wyników pracy Komisji Kodyfikacyjnej, tak aby opinia publiczna mogła zapoznać się z projektami Kodeksu pracy oraz Kodeksu zbiorowego prawa pracy. Projekty, bez względu na ich rangę powstały na zamówienie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zatem za publiczne pieniądze i przede wszystkim nadają określony kierunek dalszym pracom nad prawem pracy w Polsce.

Nieupublicznienie projektów ogranicza debatę społeczną wokół zagadnienia warunków pracy Polek i Polaków, ponieważ opieramy się na informacjach medialnych, a nie na pełnych projektach kodeksów.

Opowiadamy się przeciwko sygnalizowanym zmianom dotyczącym ograniczenia szczególnej ochrony prawnej kobiet w ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego.

Postulujemy likwidację umów śmieciowych, zakaz bezpłatnych staży, podwyższenie urlopu wypoczynkowego do 24 dni dla osób z 8-letnim stażem pracy oraz 30 dni dla osób z ponad 10-letnim stażem pracy, obligatoryjnych dodatków dla wszystkich pracujących w niedziele i święta, w wysokości 250 proc. stawki za pracę w dzień powszedni oraz przede wszystkim równej płacy za tą samą pracę kobiet i mężczyzn.
Przewodniczący Rady Powiatowej SLD
Tadeusz Tomaszewski
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Sławomir Kłopotowski
07.04.2018 15:03

Odezwali się specjaliści od rozdawania medali na festynach z publicznych pieniędzy.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno