Logo

Wokół Galerii Piastovej powstanie nowy układ komunikacyjny

Artykuł dodany: Sobota, 7 kwietnia 2018
Wokół Galerii Piastovej powstanie nowy układ komunikacyjny
REKLAMA

Na otwarciu Galerii Posnania nie pojawili się włodarze stolicy Wielkopolski. W Gnieźnie cała świta prezydencka, a także wicestarosta Jerzy Berlik przecinali wstęgę nowego centrum handlowego. Cieszy jedynie fakt, że ta część miasta zyska nowy układ komunikacyjny.

Chociaż plan budowy galerii handlowej w miejscu dawnych Pol-Okien powstał za kadencji prezydenta Jacka Kowalskiego, na otwarciu obiektu obecna była już kolejna władza. Lokalni przedsiębiorcy prowadzący małe sklepy w centrum podkreślali, że kolejne centrum handlowe może sprawić, że zbankrutują. Ich głosy jednak na niewiele się zdały. We wrześniu 2014 roku, a więc przed moją kadencją, ówczesne władze miasta podjęły decyzję o tym, że ten teren został przeznaczony pod budownictwo handlowe - mówi Tomasz Budasz. Dzisiaj, po 4 latach, została sfinalizowana ta inwestycja, a więc otwarto obiekt handlowy wielkopowierzchniowy. Niestety nie zadbano wtedy o rozwiązania drogowe i dla mnie to było dzisiaj najistotniejszym priorytetem. To, że rozwija się prywatny biznes, to dobrze. Dobrze, że zdegradowane tereny, które od 1935 roku tutaj istniało, zostały uporządkowane i zagospodarowane. Jeszcze kilka inwestycji tutaj powstanie. Ta część na pewno zyska. Zyskają mieszkańcy, zyska infrastruktura. Teren jest dosyć skomplikowany, bo właścicieli mamy kilku. Jest droga wojewódzka, czyli ul. Witkowska, teren prywatny - PKB i Napollo i jest droga miejska, czyli ul. Składowa oraz droga powiatowa, czyli ul. Wrzesińska. Mamy deklarację do miliona złotych właśnie z firmy Napollo na inwestycję, a więc 1/3, mamy deklarację marszałka województwa też do miliona złotych w ulicę Witkowską, mamy również deklarację PKB Inwest na 600 tys. zł. My, jako miasto, dołożymy brakującą kwotę. Ulica Składowa zyska przebudowę - nowa nawierzchnia, chodniki, włączenie do ronda, które zostanie poszerzone. Ulica Witkowska też będzie miała fragment wyodrębnionego lewego pasa. To było coś, o co walczyliśmy półtora roku, o co zabiegał mój zastępca - Jarek Grobelny. Takie galerie pewnie będę powstawały jeżeli plan zagospodarowania to dopuszcza. Myślę, że rozwiązania komunikacyjne rozpoczną się w tym, a zostaną sfinalizowane w 2019 roku.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (8)

Gnieznianin
27.04.2018 08:31

A co z przebudową ronda i z ul Wrzesińską przy rondzie oraz ul Polną jak tam będzie rozwiązany ruch bo obecnie wyjazd z tych ulic jest utrudniony a dodatkowo na ul Wrzesińskiej 4 odbywające się załadunki makulatury przez pobliski skup

Odpowiedz
Edaa
11.04.2018 12:20

czytaj ze zrozumieniem.... Tekst miał na celu przekazanie że gdy Otwierano posnanie nikt z miasta nie był na otwarciu tak jak w Gnieźnie na pseudo galerii :)

Odpowiedz
Sloty
11.04.2018 06:46

Na otwarciu Galerii Posnania??Raczej wiele brakuje do Galerii Posnania :)

Odpowiedz
Wstyd
08.04.2018 15:34

Długi, kolesiostwo i buta w tej kadencji

Odpowiedz
Ciekawy
07.04.2018 16:17

Jaki wtedy był prezydent to ważne, . ale ważniejsze jeszcze bardziej jest to, jacy radni z tych co obecnie są w Radzie Miasta wtedy ten plan zagospodarowania przestrzennego uchwalili. TO SĄ GŁÓWNI WINOWAJCY dzisiejszych kłopotów komunikacyjnych miasta Gniezna .
Kto potrafi tych radnych po nazwisku dzisiaj wymienić ?
Z jakich partii ci radni byli ( są) ???

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Radny - 09.04.2018 11:38

Oczywiście SLD i PO.

Urzednik - 08.04.2018 08:22

Oczywiście z PiS .

Korekt
07.04.2018 07:40

Koncepcja powstała nawet wcześniej, za Dziela

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno