Logo

Mieszko w Finale Pucharu Polski

Artykuł dodany: Piątek, 6 kwietnia 2018
Mieszko w Finale Pucharu Polski
REKLAMA

Piłkarze lidera IV ligi nie mieli w środę większych kłopotów z pokonaniem Kotwicy Kórnik w półfinale Pucharu Polski strefy poznańskiej. Podopieczni Mariusza Bekasa wygrali 5:2 i tym samym po raz pierwszy od 12 lat zagrają w finale tych rozgrywek.

W pierwszej cześci środowego meczu gospodarze rozwiali nadzieję gości na korzystny rezultat i ewentualny awans. W 24 minucie po podaniu Marcina Trojanowskiego do siatki Kotwicy trafił Gracjan Goździk. Dwie minuty potem zagranie Fabiana Burzyńskiego celnym strzałem zakończył Damian Pawlak i było 2:0 dla Mieszka. Rezultat pierwszej części ustalił w 45 minucie Marcin Trojanowski, który popisał się celnym uderzeniem po ziemi.

Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla mieszkowców, którzy w 47 minucie zdobyli czwartego gola. Drugi raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Damian Pawlak. W 59 minucie gnieźnieńscy kibice obejrzeli piątego gola dla biało-niebieskich. Tym razem strzałem z dystansu Aleksandra Nowaczka pokonał Dawid Radomski. W kolejnych minutach gra gospodarzy, podobnie jak w kilku poprzednich meczach, zaczęła siadać. Do głosu zaczęli dochodzić kórniczanie, którzy dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie Wiktora Beśki. Najpierw w 74 minucie do siatki trafił po ładnej akcji Dariusz Chandze, a sześć minut potem drugie trafienie dla gości zapisał na swoim koncie Maciej Jakubek.

Ostatecznie Mieszko pokonał pewnie Kotwicę 5:2, ale obraz całego spotkania zdecydowanie zamazują ostatnie fragmenty, które nie były dobre w wykonaniu biało-niebieskich.

Po tym zwycięstwie mieszkowcy awansowali, pierwszy raz od dwunastu lat, do pucharowego finału w którym zmierzą się z trzecioligową Polonią Środa Wlkp. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie finałowe rozegrane zostanie 28 kwietnia na stadionie w Gnieźnie A już w najbliższą sobotę, kibiców piłki nożnej w naszym mieście czekają kolejne emocję, ale tym razem ligowe. W XXI kolejce grupy północnej IV ligi Mieszko podejmował będzie Wełnę Skoki. Początek meczu o godzinie 17.00.

"Mieszko": Wiktor Beśka, Tobiasz Garstka (46 Adrian Kiełpiński), Adrian Bartkowiak, Taras Maksymiv, Miłosz Brylewski (61 Damian Garstka), Dawid Radomski, Marcin Trojanowski , Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (55 Filip Kruczyński), Fabian Burzyński (55 Tomasz Kaźmierczak), Damian Pawlak (61 Adam Konieczny)
 
tekst: KS Mieszko Gniezno
foto: KS Mieszko Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno