Logo

REKLAMA
Plik banneru

O powtórkę z zeszłego sezonu - zapowiedź 1/16 mistrzostw Polski juniorek młodszych

Artykuł dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
O powtórkę z zeszłego sezonu - zapowiedź 1/16 mistrzostw Polski juniorek młodszych
REKLAMA

Juniorki młodsze, które w poprzednim sezonie zajęły wysokie, drugie miejsce w Mistrzostwach Polski, rozpoczynają rywalizację na szczeblu ogólnopolskim. Na początek czeka ich seria pojedynków w Żaganiu.

Miniony rok przyniósł nam srebrny medal mistrzostw Polski w zmaganiach juniorek młodszych więc, co naturalne mamy nadzieję na dobry wynik również w tegorocznych rozgrywkach. Młode szczypiornistki do samego końca walczyły o zwycięstwo w Wielkopolsce. Dopiero ostatnie spotkanie z Panterami Dopiewo i triumf 35:20 pozwolił gnieźniankom cieszyć się mianem najlepszej drużyny w naszym województwie. Tytuł był jednocześnie przepustką do walki na szczeblu centralnym.

Pierwszym ogólnopolskim etapem jest 1/16 mistrzostw Polski. MKS PR w najbliższy weekend 6-8 kwietnia uda się do Żagania, gdzie wspólnie z trzema innymi ekipami powalczy o awans do kolejnej rundy, który zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny tego turnieju. Oprócz podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka w Żaganiu zmierzą się ze sobą gospodynie - UKS Czarni, ChKS Łódź oraz Vambresia Worwo Wąbrzeźno. Szczególnie ciekawie zapowiada się pojedynek z ostatnim z wymienionych zespołów. To właśnie Vambresia pokonała gnieźnianki w ubiegłorocznym finale mistrzostw Polski. Losowanie połączyło więc ze sobą ubiegłorocznego mistrza i wicemistrza kraju już w 1/16.

Spotkanie z Wąbrzeźnem otworzy zmagania w turnieju. Następnie, wzorem poprzedniego sezonu, drużyny powalczą ze sobą w myśl zasady „każdy z każdym”. Poniżej prezentujemy pełen harmonogram zawodów:

06.04.2018 r.(piątek)
godz: 16:00 MKS PR Gniezno - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno
godz: 18:15 UKS Czarni Żagań - CHKS Łódź

07.04.2018r. (sobota)
godz: 10:00 CHKS Łódź - MKS PR Gniezno
godz: 12:00 UKS Czarni Żagań - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno

08.04.2018 r. (niedziela)
godz: 10:00 UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - CHKS Łódź
godz: 12:00 UKS Czarni Żagań - MKS PR Gniezno

Nas oczywiście najbardziej interesują mecze z udziałem MKS PR Gniezno. Po potyczce z Wąbrzeźnem szczypiornistki z Grodu Lecha staną na przeciwko ChKS Łódź. Przypomnijmy, że z Chojeńskim Klubem Sportowym dwukrotnie mierzyły się już seniorki - w obu przypadkach niestety bez powodzenia. Dla juniorek młodszych będzie to zatem doskonała okazja do rewanżu w za porażki odniesione przez starsze koleżanki. Ostatni mecz turnieju to starcie z gospodyniami 1/16 - UKS Czarni Żagań.

Czy zatem możemy liczyć na końcowy sukces i awans do kolejnej rundy? Trudno powiedzieć, obsada zawodów jest mocna i wyrównana. Jak zawsze jednak trzymamy kciuki i wierzymy w zwycięstwa zawodniczek MKS PR URBIS Gniezno.
tekst: MKS PR URBIS Gniezno
foto: MKS PR URBIS Gniezno
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno