Logo

Pożar w kamienicy przy ul. Mieszka I

Artykuł dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Pożar w kamienicy przy ul. Mieszka I
REKLAMA

Chwilę przed 3.00 godziną nad ranem dyspozytor odebrał zgłoszenie o pożarze skrzynki elektrycznej w kamienicy przy ulicy Mieszka I w Gnieźnie. Do zdarzenia zadysponował dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze oraz samochód z drabiną mechaniczną z PSP Gniezno, a także Pogotowie Ratunkowe.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili zgłoszenie kobiety - pożar skrzynki i instalacji elektrycznej. Na klatce schodowej panowało bardzo duże zadymienie. Mieszkańcy częściowo wyszli za zewnątrz, a niektórzy znajdowali się w mieszkaniach.

W pierwszej kolejności strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do oddymienia klatki schodowej w celu umożliwienia pozostałym mieszkańcom wyjścia na zewnątrz. Następnie, po odłączeniu energii elektrycznej, podano proszek gaśniczy na palącą się skrzynkę i przewody elektryczne.

Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który zbadał jedną z mieszkanek kamienicy - po badaniu nie została zabrana do szpitala.

W wyniku pożaru skrzynki uszkodzeniu uległy rury z wodą oraz został nadpalony został strop. Niezbędne było częściowe rozebranie desek pokrywających strop w celu znalezienia zarzewi ognia. Po ugaszeniu cała kamienica została dokładnie oddymiona. Każde z mieszkań zostało sprawdzone pod kątem obecności gazów pożarowych. Po wykluczeniu zagrożenia mieszkańcy kamienicy wrócili do swoich mieszkań.
 
źródło: PSP Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

RAFAL
04.04.2018 21:14

Bardzo współczuje mieszkańcom sam kiedyś tego doświadczyłem i wiem jaka to tragedia ,najważniejsze że się nikomu nic nie stało

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno