Logo

Przy Galerii Piastovej powstanie stacja benzynowa. Czy wpłynie to na ceny paliw w Gnieźnie?

Artykuł dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Przy Galerii Piastovej powstanie stacja benzynowa. Czy wpłynie to na ceny paliw w Gnieźnie?
REKLAMA

W ciągu niespełna roku przy Galerii Piastovej, której otwarcie odbędzie się 5 kwietnia, ma powstać stacja paliw. Czy wpłynie to na ceny w innych gnieźnieńskich punktach dystrybucji paliw płynnych?

Wielu kierowców zauważyło, że ceny paliw w Gnieźnie są wyższe niż w innych miastach, np. w Poznaniu. Nieoficjalnie mówiło się o "zmowie cenowej". W ostatnim czasie pojawiła się druga stacja sieci Watis znana przede wszystkim z niższej marży na paliwach płynnych. Wpłynęło to na obniżenie cen na niektórych stacjach. Przy Galerii Piastovej tankowanie ma być równie tanie. Dodatkowo korzystna lokalizacja powinna spowodować, że wiele osób będzie tankować właśnie w tym miejscu.

Przy ul. Gdańskiej powstaje natomiast stacja Orlen - widoczna na powyższym zdjęciu. Obiekt usytuowany jest naprzeciwko Galerii Winiary. Niewiadomo jednak kiedy sama galeria zostanie otwarta. W ubiegłym roku informowaliśmy: "Otwarcie galerii planowane jest na 1 września 2018 roku. W przypadku zakończenia komercjalizacji w 80-90% do końca listopada 2017 roku, możliwe jest przyspieszone otwarcie galerii w dniu 1 marca 2018 roku. Trwają obecnie przygotowania do podpisywania umów na prace instalacyjne i wykończeniowe. Do 1 października 2017 roku zostaną zakończone wszystkie roboty związane z wykończeniem elewacji, budową drogi bisowej z dodatkowymi miejscami parkingowymi oraz ogrodzeniem obiektu."

Były to już jednak kolejne terminy otwarcia. Pierwszy, o którym informowaliśmy był przewidziany na koniec 2013 lub początek 2014 roku. Czy do otwarcia w ogóle dojdzie? Jeżeli tak, to na pewno nie będzie to łatwy teren dla nowego operatora.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Templariusz
05.04.2018 15:28

Kto jest właścicielem tego obiektu - galeria winiary???

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Numer 30 - 05.04.2018 21:57

Jeden z Gnieznienskich przedsiębiorców produkujący podeszwy do obuwia. Wspominam go jako byłego pracodawcę z wielkim szacunkiem.

Wacław Miętki
04.04.2018 23:22

Przecież to normalne, że stacje między sobą ustalają ceny. Jeśli mamy w małym mieście kilka stacji, to jaki sens bić się o cenę ? Pracuje już 10 lat na stacji i zawsze było tak że kierownicy ustalają między sobą ceny. Rzadko dochodzi do sytuacji gdy rywalizują między sobą, lepiej jest ugadać się i zarabiać swoje. Tak było jest i będzie. Za chwilę będą kolejne podwyżki fundowane przez nasz rząd. Poczekajmy do lata aby ceny wzrosły średnio o 15-25 groszy na litrze. Każdy kierowca pomarudzi ale zatankować będzie musiał.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno