Logo

Kolejny pogrom Mieszka

Artykuł dodany: Wtorek, 3 kwietnia 2018
Kolejny pogrom Mieszka
REKLAMA

Wysokie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w XX kolejce grupy północnej IV ligi piłkarze Mieszka Gniezno. W Wielką Sobotę podopieczni Mariusza Bekasa pokonali w Wysokiej GLKS 6:2.

Mieszkowcy pojechali do Wysokiej w dość mocno osłabionym składzie, bez swoich trzech podstawowych zawodników tj. Michała Steinke, Marcina Tomaszewskiego i Krzysztofa Wolkiewicza, którzy są kontuzjowani.

Pierwsza połowa tego meczu zdecydowanie przebiegała pod dyktando biało-niebieskich, a losy pojedynku rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszych dziesięciu minutach. W 2 minucie po podaniu Damiana Pawlaka w dogodnej sytuacji znalazł się Gracjan Goździk, który po raz pierwszy pokonał bramkarza gospodarzy. Sześć minut potem na listę strzelców wpisał się Pawlak, a asystował mu Marcin Trojanowski. Ten ostatni ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0 dla Mieszka w 39 minucie. Wtedy to pomocnik biało-niebieskich znalazł się sam przed golkiperem i przerzucając nad nim futbolówkę znalazł drogę do siatki.

Początek drugiej odsłony nadal należał do gnieźnian i efektem tego były kolejne dwa trafienia. W 54 minucie po zagraniu Marcina Trojanowskiego swojego drugiego gola zdobył Damian Pawlak (na zdjęciu). Napastnik Mieszka pięć minut potem ustrzelił hat-tricka kiedy to obsłużył go idealnym podaniem Tomasz Bzdęga. Niestety kolejne dwa kwadranse to gorsza dyspozycja gości, co wykorzystali piłkarze z Wysokiej zdobywając dwie bramki. W 64 minucie Wiktora Beśkę pokonał Michał Szalski, a w 84 minucie to samo uczynił Błażej Foryś. Wynik tego pojedynku ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem Adam Konieczny.

Ostatecznie trzeci wiosenny mecz w wykonaniu Mieszka zakończył się drugą wygraną. Po niej podopieczni Mariusza Bekasa zdecydowanie liderują w czwartoligowej tabeli, wyprzedzając Wartę Międzychód aż o 20 punktów.

Najbliższe dni zapowiadają się dla mieszkowców bardzo pracowicie. Najpierw w środę o godzinie 17.00 biało-niebiescy podejmować będą w półfinale Pucharu Polski strefy poznańskiej Kotwicę Kórnik, a w sobotę także o 17.00 w kolejnym meczu ligowym zagrają z Wełną Skoki. Oba te spotkania rozegrane zostaną na stadionie przy ulicy Strumykowej.

"Mieszko": Wiktor Beśka, Tobiasz Garstka, Adrian Bartkowiak, Taras Maksymiv, Miłosz Brylewski, Dawid Radomski, Marcin Trojanowski (64 Filip Kruczyński), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (68 Tomasz Kaźmierczak), Fabian Burzyński (54 Adam Konieczny), Damian Pawlak (73 Damian Garstka)
tekst: KS Mieszko Gniezno
foto: KS Mieszko Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno