Logo

12 kolizji i 2 pijanych kierowców

Artykuł dodany: Wtorek, 3 kwietnia 2018
12 kolizji i 2 pijanych kierowców
REKLAMA

Podobnie jak w minionym roku gnieźnieńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach podczas świątecznego weekendu. Okres wielkanocny to czas wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy. Od piątku do poniedziałku nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, doszło za to do 12 kolizji drogowych. Zatrzymano też 2 kierowców po użyciu alkoholu.

Gnieźnieńscy policjanci podsumowali święta wielkanocne. Od piątku, 30 marca, do poniedziałku 2 kwietnia nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze odnotowali za to 12 kolizji drogowych. Na drogach Gniezna ruch odbywał się płynnie. Szczególną uwagę policjanci zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości, sposób przewożenia dzieci oraz, czy kierujący i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 2 kierowców po użyciu alkoholu. Jeden z nich, 41-letni mieszkaniec gminy Witkowo kierujący motorowerem zatrzymany został przez funkcjonariuszy drogówki do kontroli drogowej w Małachowie Szemborowice. Przeprowadzone badanie wykazało 0,37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi, 32-letni mieszkaniec Czerniejewa kierujący motorowerem został zatrzymany na ul. Polnej w Czerniejewie. Przeprowadzone badanie wykazało 0,2 promila alkoholu.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Uzytkownik
04.04.2018 09:27

blisko 2 kierowców :))

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno