Logo

Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do 10 altan

Artykuł dodany: Czwartek, 29 marca 2018
Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do 10 altan
REKLAMA

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował trzymiesięczny areszt dla 34-latka, wobec 52-letniego kompana mężczyzny Prokuratura zastosowała policyjny dozór. Zatrzymani podejrzani są o szereg kradzieży z włamaniem do altanek na terenie ogrodów działkowych w Gnieźnie.

22 marca funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 52 lata podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do altan położonych na ogródkach działkowych Winiary i przy ul. Biskupińskiej w Gnieźnie. Podczas prowadzonych czynności sprawcy przyznali się do popełnienia 10 przestępstw. Ich łupem najczęściej padały elektronarzędzia, narzędzia, artykuły AGD itp. Z zebranego materiału procesowego wynika, że do przestępstw doszło w marcu br. Część skradzionego mienia odzyskano. Sprawa jest rozwojowa. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i Policji i zastosował wobec 34-latka trzymiesięczny areszt. Wobec drugiego z podejrzanych Prokuratura zastosowała policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do właścicieli oraz użytkowników domków letniskowych i altan o prawidłowe ich zabezpieczanie. Od kilku dni można obserwować miłośników ogrodnictwa pracujących na swoich działkach. Porządki, sadzenie roślin oraz rekreacja potrafią pochłonąć działkowców bez reszty.

Musimy jednak pamiętać, aby opuszczając działkę dokładnie zamknąć swoje altany i domki letniskowe. Pozostawienie uchylonego okna, cennych przedmiotów i urządzeń w łatwo dostępnym miejscu, czy też prowizoryczne zamknięcie drzwi znacząco ułatwiają "pracę" włamywaczom. Często narażając właścicieli na duże straty finansowe. Warto też zastanowić się nad zastosowaniem solidnych zamków w drzwiach, sama kłódka nie zagwarantuje bezpieczeństwa.

Apelujemy do wszystkich działkowiczów o zwracanie uwagi na osoby obce, które podejrzanie się zachowują na terenie działek i informowanie o tym Policji na numer 997 lub 112.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno