Logo

Trafili "za kratki" za napad na tle rasistowskim

Artykuł dodany: Środa, 28 marca 2018
Trafili
REKLAMA

Kryminalni z Gniezna zatrzymali trzeciego z podejrzanych, który wraz z dwoma kolegami kilka dni temu napadł w Gnieźnie na mężczyznę. Łupem mężczyzn padły pieniądze. Rozbój połączony był ze znieważeniem z pobudek rasistowskich. Podejrzani w wieku od 18 do 22 lat już usłyszeli zarzuty za usiłowanie rozboju i rozbój. Decyzją Sądu trzej koledzy trafili na 3 miesiące do aresztu. Mężczyznom grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

18 marca Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie otrzymała zgłoszenie o rozboju. Pokrzywdzony oświadczył, że na ulicy Budowlanych w Gnieźnie został dwukrotnie zaatakowany przez trzech mężczyzn, którzy w pierwszym przypadku pobili go, a następnie usiłowali ukraść portfel, znieważyli wymienionego słowami powszechnie uważanymi za wulgarne i obraźliwe działając w przekonaniu jego przynależności etnicznej. Po interwencji osób trzecich napastnicy odeszli. Po pewnym czasie ponownie zaatakowali pokrzywdzonego, pobili, a następnie zabrali 220 złotych i z powodów rasistowskich ponownie znieważyli.

Sprawą zajęli się kryminalni z Gniezna. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności, które doprowadziły do zatrzymania w odstępie kilku dni trzech mężczyzn w wieku od 18 do 22 lat.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zebrali materiał dowodowy. Został on uznany za wystarczający również dla Sądu, który zastosował wobec trzech kolegów trzymiesięczny areszt.

Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno