moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Spartakiada w Trzemesznie

Czwartek, 26 maja 2011
  • Spartakiada w Trzemesznie

23 maja na sali sportowej Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum im. Kosmowskiego w Trzemesznie odbyła się Integracyjna Spartakiada Sportowo - Rekreacyjna z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Poznaniu - Biuro Terenowe w Gnieźnie . Imprezę dofinansowano ze środków publicznych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie i Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

W spartakiadzie wzięło udział ponad 90 uczestników. Spartakiada adresowana była głównie do osób starszych: emerytów, rencistów, diabetyków i osób dorosłych niepełnosprawnych z terenu gminy Trzemeszno z takich instytucji jak: Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie, Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno - Kulturalne „Promyk” Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Trzemesznie. W spartakiadzie udział wzięli organizatorzy i zaproszeni goście: Tadeusz Tomaszewski - Poseł na Sejm RP, Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Krzysztof Dereziński - Burmistrz Miasta i Gminy Trzemeszno, Wiesław Pokorski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzemesznie, Stanisław Dolaciński - Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Zbigniew Matelski - Radny Miasta i Gminy Trzemeszno, Zofia Matysiak - Walter - Dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum oraz prezesi i kierownicy stowarzyszeń i placówek uczestniczących w imprezie. Celem organizowanej imprezy była popularyzacja imprez sportowo-rekreacyjnych głównie wśród osób dorosłych o różnym stopniu niepełnosprawności oraz osób zdrowych w wieku senioralnym, wyrabianie nawyku aktywnego wypoczynku, oraz aktywizacja różnych środowisk do systematycznego działania w zakresie kultury fizycznej i rekreacji.
W ramach spartakiady przeprowadzono szereg konkurencji rekreacyjno - sportowych takich jak: rzut lotką do tarczy elektronicznej, strzał piłką do mini bramki,  rzut ringo, rzut woreczkami do kosza. Konkurencje podzielono osobno na kategorię kobiet i mężczyzn. W konkurencjach finałowe miejsca zdobyli:

strzał piłką  do mini bramki

Romualda Chmielewska - Stowarzyszenie Promyk w Trzemesznie
Leokadia Kaczmarek - Stowarzyszenie Diabetyków w Trzemesznie
Czesława Brzewińska - PZERiI w Trzemesznie
Roman Chmielewski - Stowarzyszenie Promyk w Trzemesznie
Ryszard Szymański - Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie
Władysław Strzelecki - Stowarzyszenie Promyk w Trzemesznie

rzut ringo

Wiktoria Szuba - Stowarzyszenie Promyk w Trzemesznie
Irena Liberkowska - PZERiI w Trzemesznie
Agnieszka Połomska - Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie
Bernard Chudasz - PZERiI w Trzemesznie
Ryszard Szymański - Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie
Krzysztof Szilak - Stowarzyszenie Promyk w Trzemesznie

rzut lotka do tarczy

Barbara Woś - Stowarzyszenie Promyk w Trzemesznie
Wiesława Guściora -  Stowarzyszenie Diabetyków w Trzemesznie
Barbara Izabelska -  Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie
Jerzy Handzelek - PZERiI w Trzemesznie
Krzysztof Drążkowski - PZERiI w Trzemesznie
Bogdan Brzewiński

rzut woreczkami do kosza

Małgorzata Szablewska - PZERiI w Trzemesznie
Czesława Brzewińska - PZERiI w Trzemesznie
Anna Wiśniewska - PZERiI w Trzemesznie
Władysław Strzelecki - Stowarzyszenie Promyk w Trzemesznie
Roman Chmielewski - Stowarzyszenie Promyk w Trzemesznie
Bernard Chudaś - Stowarzyszenie Promyk w Trzemesznie
Zwycięscy poszczególnych konkurencji sportowo - rekreacyjnych otrzymali pamiątkowe medale  a biorące udział w spartakiadzie drużyny dyplomy uczestnictwa. Po zakończeniu spartakiady wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek. Impreza zabezpieczona była także od strony medycznej. Całej imprezie przyświecała miła  sportowo - rekreacyjna atmosfera połączona z indywidualnym współzawodnictwem, a także integracją środowiskową.
SMW

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Witex Mogilno na czele stawki Wielkimi krokami zbliżamy się do końca rundy finałowej rozgrywek TLPNH Cembrit CUP 2010/11, a do tej... Wtorek, 8 lutego 2011