Logo

Akcja: Powstanie

Artykuł dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Akcja: Powstanie
REKLAMA

27 XII br. przypada 100 rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego, jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Wielkopolski jak i całego kraju.

Muzeum Początków Państwa Polskiego przyłącza się do organizowanej przez Miasto Poznań oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, wielkiej akcji społecznej gromadzenia dotychczas nie udostępnianych publicznie zabytków powstańczych: zdjęć, negatywów, listów, dokumentów, planów, pocztówek, ulotek, map, przedmiotów codziennego użytku czy elementów wyposażenia wojskowego. To doskonała i być może, ostatnia okazja by wydobyć z zakamarków wielkopolskich domów pamiątki po uczestnikach powstania, jego przygotowaniach, wydarzeniach i następstwach.

W dniach 23 marca i 20 kwietnia 2018 r., w godzinach od 10.00 do 18.00, będziecie Państwo mieli możliwość przenieść do Muzeum pamiątki po swoich bliskich. Każdy z przyniesionych przedmiotów zostanie zeskanowany lub obfotografowany. Właściciele pamiątek poprzez złożenie odpowiedniej deklaracji będą mieć również możliwość przekazania ich do Muzeum.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, chociażby dlatego, by w wirtualnym i rzeczywistym świecie opowiedzieć o pradziadku lub dziadku powstańcu. Jesteśmy im to winni.

Szczegóły akcji, regulamin, terminarz i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Wydawnictwa Miejskiego Posnania: www.wmposnania.pl.
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno