Logo

REKLAMA
Plik banneru

Naprawdę trzeźwy poranek

Artykuł dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Naprawdę trzeźwy poranek
REKLAMA

Kolejna akcja Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego z cyklu Trzeźwy Poranek, dała obiecujący wynik. Podczas kilkuset przeprowadzonych kontroli nie odnotowano bowiem żadnego przypadku nietrzeźwego czy pijanego kierowcy.

16 marca na autostradę A2 wyjechały same załogi "krokodyli", tym razem bez tradycyjnego współudziału wozów policyjnych. Dwa patrole z Poznania i Konina oraz jeden z Gniezna ustawiły się odpowiednio przy punktach poboru opłat w Gołuskach, Żdżarach i Nagradowicach przy autostradzie A2. W sumie pięć patroli Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu skontrolowało w piątkowy poranek między godziną 7.00 a 9.00 359 kierowców: 155 krajowych i 91 zagranicznych. Wszyscy byli trzeźwi.

Porównując dane z wynikami akcji sprzed tygodnia, można powiedzieć, że o sto procent spadła liczba zatrzymanych pijanych kierowców, ponieważ tydzień temu zatrzymano tylko jednego.

Patrol z Konina odnotował za to dwa przypadki manipulacji związanej z czasem jazdy kierowców: jeden jechał, posługując się cudzą kartą, a drugi kierowca nie używał karty w ogóle.
tekst: WITD
foto: WITD
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno