Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Martwy pies zawinięty w worek, włożony w karton i porzucony w okolicach szkoły

Poniedziałek, 19 marca 2018
 • Martwy pies zawinięty w worek, włożony w karton i porzucony w okolicach szkoły

W ubiegłą niedzielę mieszkaniec Gniezna, podczas spaceru ze swoim pupilem, znalazł martwego psa, którego ktoś porzucił zawiniętego w worek znajdujący się dodatkowo w kartonie. Sprawą zajęła się Policja.

W ubiegłą niedzielę byłem na spacerze ze swoim psem w okolicach Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie - mówi Pan Bartosz. Mój pies zatrzymał się właśnie przy tym kartonie, który widać na zdjęciu i nie chciał od niego odejść. Podszedłem bliżej, żeby zobaczyć co to jest. Otworzyłem ten karton, odgoniłem psa i zobaczyłem niebieski worek po śmieciach. W środku była jakaś czarna kulka. Coś mnie tknęło, żeby rozwinąć ten worek. Zobaczyłem szczeniaka, który był w takiej pozycji, jak psy śpią. Po powrocie do domu zadzwoniłem na Straż Miejską. Straż Miejska nie zainteresowała się tą sprawą. Na facebook'u znalazłem Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które poinformowałem o znalezisku. W poniedziałek sprawa została zgłoszona na Policję.

Jak udało nam się ustalić, martwy pies został zabezpieczony do badań. Nie są jeszcze znane wyniki przeprowadzonej sekcji. Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańca, który nie zbagatelizował znaleziska i, "spławiony" przez Straż Miejską, znalazł odpowiednie służby, który zajęły się tematem.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • 20.03.2018 08:50  Odpowiedz na komentarz

  Pomijając dobre i złe wywody o Straży Miejskiej, znęcanie się nad zwierzętami lub pozbawienie ich życia jest przestępstwem. Obowiązki Straży Miejskiej sięgają do poziomu wykroczeń - więc tu właściwą służbą jest wyłącznie Policja.
  A z drugiej strony, jak straż miejska wlepia mandaty - to krzyk, jak ją mniej widać - też krzyk. Ja jednak wolałbym żeby te mandaty wlepiali - zgodnie ze swoimi obowiązkami. Inna sprawa, że w przypadku prywatnego terenu mają mocno związane ręce.

 • Szanowna Pani Ilono.
  W naszym mieście mamy formacje o nazwie Straż Miejska lecz jej kompetencje zmieniły się w raz z wyborem nowego komendanta i jego zastępcy. Brak całkowity strażników na ulicach,wszędzie brudno auta zaparkowane byle gdzie a komendant i zastępca gdzie w Kościele.Modlą się o drugą kadencje dla Budasza . My mieszkańcy pamiętamy te twarze i zapewniamy że cud się nie zdarzy,samo bycie w kościele nie ociepli ich wizerunku. Panowie czas wziąć się do roboty chociaż te ostatni parę miesięcy przepracujcie. Psy ani żywe ani umarłe was nie interesują,żle zaparkowane samochody ,brud na ulicach wysypisko na ulicy Ornej też , to za co bierzecie wynagrodzenie.

 • 19.03.2018 16:12  Odpowiedz na komentarz

  straz miejska nie interesuja takie sprawy????? moze komendant sie wypowie? czy tez go to nie interesuje?

 • 19.03.2018 14:35  Odpowiedz na komentarz

  Psem to nie.ale za piwko to chetnie mandacik.ktos powinien poleciec za to

PODOBNE TEMATY
"Czas na czyste powietrze" - konferencja w IKE 21 listopada 2018 roku w Auli Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie odbyła się konferencja "Czas... Piątek, 23 listopada 2018
Ustalono właściciela psa przywiązanego do drzewa 13 maja patrol Straży Miejskiej znalazł w lasku przy ul. Kokoszki i ul. Kostrzewskiego przywiązanego... Czwartek, 24 maja 2018
Straż Miejska szuka właściciela psa Straż Miejska w Gnieźnie prosi właściciela psa widocznego na zdjęciu o kontakt z funkcjonariuszami pod... Piątek, 20 kwietnia 2018
Miasto pięknieje. Zakład Zieleni Miejskiej pracowicie wita okres wiosenny Okres poprzedzający nadejście wiosny to zawsze bardzo pracowite miesiące dla Zakładu Zieleni Miejskiej.... Czwartek, 19 kwietnia 2018