Logo

Amerykanie kontrolują kierowców

Artykuł dodany: Środa, 14 marca 2018
Amerykanie kontrolują kierowców
REKLAMA

W ostatnim czasie, w związku ze zwiększoną ilością wojsk amerykańskich na terenie powiatu gnieźnieńskiego, z inicjatywy wydziału ruchu drogowego pojawiły się nowe trzyosobowe patrole. W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański - Military Police.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Gnieźnieńscy policjanci od wielu lat współpracują z Żandarmeria Wojskową, przede wszystkim w zakresie działań prewencyjnych. Funkcjonariusze Policji i żołnierze Żandarmerii Wojskowej organizują wspólne patrole w rejonach zagrożonych naruszeniem porządku publicznego, czy przeprowadzają kontrole ruchu drogowego. W ostatnim czasie, w związku ze zwiększoną ilością wojsk amerykańskich na terenie powiatu gnieźnieńskiego, z inicjatywy wydziału ruchu drogowego pojawiły się nowe trzyosobowe patrole. W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański - Military Police, w tłumaczeniu - Policja Wojskowa, odpowiednik naszej Żandarmerii Wojskowej. Ma to związek z poruszaniem się po drogach samochodami przez żołnierzy amerykańskich. Na chwilę obecną trudno mówić o efektach. Celem jest przede wszystkim zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Trzeba dodać, że żandarmi uprawnieni są m.in. do legitymowania i zatrzymywania, dokonywania kontroli osobistej oraz używania w stosunku do tych osób wszystkich prawem dopuszczonych środków przymusu bezpośredniego.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (22)

Robinson
11.04.2018 10:53

Co za bzdury. Czy ten artykuł pisał jakiś niedojda po gimnazjum ? Amerykanin oraz polski Żandarm to mogą sobie na mnie i na mój samochód popatrzec i to z daleka. Zanim napisze się bzdury proponuje zapoznac się z Ustawą o ŻW. Tam jest jasno na białym napisane, że ZW może mnie cmoknąc i ewentualnie kiedy ma prawo mnie sprawdzac. Amen.

Odpowiedz
Kozak
21.03.2018 14:02

Amerykanin może mnie kontrolowac ale tylko w Ameryce. (i to pod warunkiem, że nie pojawię się tam jako okupant).
http://kozacy.info

Odpowiedz
HeBo
21.03.2018 09:38

Those nerds should go to the polish driving school first!

Odpowiedz
Herki
20.03.2018 00:34

krótko i rzeczowo sprawę ujmując, wojska okupacyjne znowu w Polsce ! obudź się narodzie ! ! !

Odpowiedz
DAWID
19.03.2018 11:32

jaki normalny kraj wpuszcza obce wojsko do kraju :D PATOLOGLA

Odpowiedz
Mak1
19.03.2018 01:37

Jak sie ma obce wojsko na swoim terenie, to nalezy zapewnic im bezpieczenstwo. Amerykanie nie sa naiwni, zeby wierzyc drogowce i ich raportom. Musza wiedziec, co sie dzieje w poblizu ich baz. Reaguja na kazda sposobnosc onizenia bezpieczenstwa swoich zolnierzy. Nie ma sie czemu dziwic. Nie przyjechali tu na wczasy.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Herki - 20.03.2018 00:35

co za bzdury wypisujesz! chyba sam w to nie wierzysz co piszesz

Waldek - 19.03.2018 14:50

Słusznie. Nie wierzą naszym. Muszą mieć pewność czy warto nas bronić .Jestem za.

Gnom mały
19.03.2018 00:06

co to? w Polsce PIS zdradliwy i antypolski wprowadził stan wojenny ? co to jest? niech się wojsko szwenda na poligonach i w jednostkach wojskowych a nie ma jakieś kompetencje do Polaków cywilów! PIS do woja a potem do jeziora

Odpowiedz
Noname
18.03.2018 20:21

a od kiedy amerykanski najemnik ma prawo kontrolowac Polaków, chyba, że powoli nas przyzwyczaja do tego co chcą aby bylo....
jakkolwiek moim zdanem zoldak amerykanski powinien siedziec w suce jesli "polska" policja kontroluje obywatela Polskiego.
A wychodzic na wezwanie polaków jesli nie moga sobie poradzic z kontrola chamów z ameryki. ale i to w razie ostatecznisci.
A co do placenia to my i tak juz ich utrzymujemy, tylko o tym cicho aby Polacy się nie dowiedzieli.

Odpowiedz
PJD3
18.03.2018 18:48

O co wy sie tak denerwujecie? Gdzie jest napisane ze Amerykanin będzie kontrolował Polaków? Jeżeli kontrola bedzie dotyczyła polskiego kierowcy to beda to robili polscy funkcjonariusze a Amerykanin bedzie siedział w radiowozie lub stal gdzies dalej, natomiast kiedy kontroli będzie poddawany amerykański żołnierz to kontrole będzie przeprowadzał amerykański MP a Polacy ze względu na to ze jesteśmy na terytorium RP beda go mogli wspomagać. Tak to bedzie wyglądało!!!

Odpowiedz
Djnz
18.03.2018 18:42

tak vám treba, Poliaci, ste až príliš strčení v americkom zadku

Odpowiedz
Qwerty
18.03.2018 15:19

Nie ma przyzwolenia społeczeństwa polskiego na takie kontrole! Żaden obcy obywatel nie ma prawa według Polskiej Konstytucji kontrolować Polaka. Drodzy kierowcy, w takich przypadkach należy jechać dalej i nie zatrzymywać się do kontroli, lub po prostu odjechać z takiego miejsca, po czym zgłosić się do najbliższej jednostki Policji z informacją o jakichś zatrzymujących przebierańcach.

Odpowiedz
Rolof
18.03.2018 08:58

A gdzie kapelan?

Odpowiedz
Rych
18.03.2018 08:56

przecież jest to wstęp do wzięcia chłopców z USA na garnuszek polskiego podatnika

Odpowiedz
Szymon
17.03.2018 22:43

Może to my powinniśmy ich kontrolować? Generalnie zbliża się okupacja wielkimi krokami.

Odpowiedz
Bongo
17.03.2018 22:15

Tam gdzie amerykanie tam wojna, więc przestańmy się łudzić

Odpowiedz
Majkel
15.03.2018 18:41

Dla wszystkich co się tak burzą, sądzę że patrol 3 osobowy jest w celu legitymowania każdego uczestnika ruchu, można wywnioskować że obywateli RP będą legitymować nasi policjanci i żandarmi, a Amerykanow - ich odpowiednik Military Police. Jeżeli tak by to działało- jak najbardziej dobre posunięcie, Amerykańscy kierowcy jeżdżą jak chcą ( przez wszystko , po wszystkim) .

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Walerianda - 18.03.2018 07:18

Dobre posunięcie to Amerykańskie 2 ustawy montowane przeciwko Polsce panie Mąkel.

BCVBV - 17.03.2018 21:40

a w stanach Polacy kontroluja jankesow BETONIE ?? JEBNIJ SIE

Polak
15.03.2018 11:21

W naszym kraju szaro gęsią się , a my jak te barany.

Odpowiedz
Tiger
15.03.2018 08:56

Jakim prawem obcy żołnierz ma prawo cokolwiek robić w związku z obywatelem RP ? To może sprowadźcie tu żołnierzy z Chin, Rosji czy Korei Płn i też zróbcie 3 osobowe patrole. Jedźcie pod Sejm i róbcie to, co tu. Ciekawe jaka będzie reakcja ? Komu wpadł do głowy tak poroniony pomysł i kto na to zezwolił ?

Odpowiedz