Logo

Strażacki Dzień Kobiet

Artykuł dodany: Wtorek, 13 marca 2018
Strażacki Dzień Kobiet
REKLAMA

Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Gnieźnie zorganizował 10 marca po raz ósmy spotkanie 60 druhen uczestniczących w akcjach ratowniczych OSP z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

ALBUMY ARTYKUŁU:

To wyjątkowe spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Kruchowie. Współorganizatorami spotkania byli OSP, KGW, sołectwo i Szkoła Podstawowa w Kruchowie oraz Europosłanka Krystyna Łybacka i Urząd Miejski w Trzemesznie. Druhny i gości powitał Prezes Oddziału Powiatowego Z OSP RP Jacek Kowalski. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kruchowie przygotowała program artystyczny przedstawiający scenki z codziennego życia kobiet oraz relacji mężczyznami. Były też występy taneczne. W drugiej części spotkania druhowie Jacek Kowalski, Marek Gotowała, Mariusz Dębski, Krzysztof Kwieciński i Jarosław Majewski złożyli druhnom życzenia z okazji Dnia Kobiet i podziękowania za służbę w OSP. Druh Piotr Dzięcielak - Sekretarz Oddziału Powiatowego Z OSP RP w Gnieźnie przedstawił uchwały Zarządu Powiatowego o przyznaniu druhnom honorowego wyróżnienia statuetek "Strażackie Płomienie" za rok 2017. To honorowe wyróżnienie otrzymały druhny, które brały udział w największej liczbie działań ratowniczo - gaśniczych oraz mają szczególne zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej w swoim środowisku. Statuetki "Powiatowe Płomienie 2017 otrzymały:
  • Kamila Kozłowska - OSP Kłecko, która brała udział w 84 akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz brała udział w szkoleniu pożarniczym w Kenii,
  • Klaudia Perkowska - OSP Strzyżewo Smykowe, która brała udział w 62 akcjach,
  • Daria Bartz - OSP Niechanowo, która uczestniczyła w 54 działaniach ratowniczo - gaśniczych,
  • Weronika Dziel - OSP Strzyżewo Smykowe, która uczestniczyła w 32 działaniach,
  • Monika Schillak - OSP Trzemeszno, która uczestniczyła w 31 działaniach ratowniczych
oraz Druhny:
  • Anna Walkowiak - OSP Mielno,
  • Jolanta Barańska - OSP Witkowo,
  • Grażyna Kachniarz - OSP Trzemeszno

Specjalne listy z gratulacjami i podziękowaniami wraz z upominkami otrzymały wyróżnione druhny od Pani Europoseł Krystyny Łybackiej, które wręczył asystent Posłanki, Wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Związku OSP RP Tadeusz Tomaszewski. Pani Poseł napisała m.in.: "Otrzymane dzisiaj przez Panie wyjątkowe wyróżnienie - "Powiatowe Płomienie" jest świadectwem ogromnego zaangażowania w działalności pożarniczej i jednocześnie dowodem, jak ważną rolę w strukturach OSP pełnią służące w nich Druhny". Rozmowy przy kawie i pysznym torcie skoncentrowały się na wzrastającej roli kobiet w ochotniczym pożarnictwie.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Miejcie odwagę
13.03.2018 10:53

Dlaczego wszyscy milczą o nadchodzących zmianach personalnych w URBIS ?

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno