Logo

REKLAMA
Plik banneru

Motocyklista stracił motocykl i prawo jazdy, ale uszedł z życiem

Artykuł dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Motocyklista stracił motocykl i prawo jazdy, ale uszedł z życiem
REKLAMA

Pierwsze ciepłe dni w marcu stały się dla wielu amatorów dwóch kółek otwarciem sezonu. Na ulicach spotkać można było motocyklistów i rowerzystów korzystających z przyjemnych przejażdżek na świeżym powietrzu. Doszło również do pierwszego zdarzenia z udziałem motocyklisty, o czym informowaliśmy już w niedzielę. Dzisiaj podajemy więcej szczegółów. Policja apeluje o ostrożność.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący motocyklem 23-letni mieszkaniec gminy Mogilno, jadąc od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad motocyklem doprowadzając do jego przewrócenia na bok. Po przewróceniu jednoślad przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Volkswagen Tiguan, następnie uderzył w bariery energochłonne, gdzie doszło do jego zapalenia.

Nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci wydziału ruchu drogowego ustalili, że uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali prawo jazdy 23-latka.

Jak podkreśla Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej Policji nadkom. Karol Sekula, sezon motocyklowy jeszcze się nie rozpoczął, a już doszło do pierwszego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Szef gnieźnieńskiej drogówki dodaje, że policyjne patrole w sposób szczególny będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierujących motocyklami i stan techniczny ich maszyn.

Jednocześnie policjanci apelują o ostrożną jazdę zarówno motocyklistów, jak i kierowców samochodów.
źródło: Policja
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Ride
16.03.2018 15:16

Szkoda tylko, że nikt z internetowych ekspertów od jazdy motocyklami nie widzi w jakim stanie jest znaczna część dróg w okolicy. Sam w niedzielę jeździłem i przy hamowaniu przed pasami wpadłem w dziurę, której nie było widać pod słońce.

Odpowiedz
Taka prawda
13.03.2018 21:01

A szkoda kierowcy motocykla, bo miał szansę nikomu już nie zrobić krzywdy, ale czy ten matoł to zrozumiał.

Odpowiedz
Abp.
12.03.2018 20:46

No to zaczęło się! I kapelan Eda nie pomoże na brak rozumu.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno