Logo

REKLAMA
Plik banneru

SMS zatrzymany! MKS PR URBIS lepszy od lidera!

Artykuł dodany: Niedziela, 11 marca 2018
SMS zatrzymany! MKS PR URBIS lepszy od lidera!
REKLAMA

Dzisiejszy pojedynek był znakomitą okazją do zrehabilitowania się za ostatni nie najlepszy występ w Łodzi. Na drodze gnieźnianek stanął jednak nie byle jaki przeciwnik, bo lider I ligi. SMS ZPRP II Płock spisuje się znakomicie w tegorocznych rozgrywkach - na przestrzeni dwunastu kolejek płocczanki zaledwie dwukrotnie schodziły z parkietu jako pokonane, w tym raz w meczu przeciwko MKS PR URBIS. Tamten listopadowy sukces dawał nadzieję na powtórkę z rozrywki i ponowny triumf w rundzie rewanżowej.

Wszystkie tegoroczne starcia przeciwko ekipom z Płocka, które zostały rozegrane w hali GOSiR miały niezwykle dramatyczny przebieg i nie inaczej było i tym razem. Praktycznie cała pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Przez długi czas żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi, a obie ekipy zmieniały się co chwilę prowadzeniem. Nieznacznie, bo na różnicę trzech punktów, tuż przed zejściem do szatni odskoczyły piłkarki ręczne z Grodu Lecha. W ostatniej minucie trafieniem odpowiedziały jednak płocczanki i obie drużyny kończyły pierwszą połowę przy wyniku 15:13 dla MKS.

Po zmianie stron zdobywanie goli dla gnieźnianek rozpoczęła Karolina Chojnacka, lecz w dalszej części spotkania miejscowe zawodniczki nie były już tak skuteczne, co skrzętnie wykorzystał SMS. W 47 minucie meczu za sprawą trafienia Weroniki Weber drużyna gości prowadziła już różnicą dwóch trafień (21:23). Trener R. Popek poprosił wówczas o czas. Wskazówki przekazane przez szkoleniowca MKS PR URBIS przyniosły efekt, a gra gnieźnieńskich szczypiornistek uległa poprawie. W przeciągu kolejnych 11 minut to drużyna z Pierwszej Stolicy Polski miała dwie bramki przewagi (26:24). SMS robił wiele, by zniwelować straty, jednak ostatecznie, ku radości licznie zgromadzonej publiczności, to gnieźnianki zwyciężyły w tym pojedynku. Końcowy triumf przypieczętowała Karolina Chojnacka, która była najskuteczniejszą zawodniczką MKS-u - 7 trafień.

Kolejna, dziewiąta już wygrana sprawia, że MKS PR URBIS pozostaje w czołówce I ligi. Przed podopiecznymi R. Popka i R. Solarka chwila oddechu. Następne wyjazdowe starcie dopiero w weekend 7-8 kwietnia.
 
MKS PR URBIS Gniezno - SMS ZPRP II Płock 28:26 (15:13)

MKS PR URBIS:
L. Kobyłecka, K. Olejniczak - M. Wojtkowiak (5), N. Niedzielska (2), A. Siwka (3), J. Różańska (2), M. Giszczyńska (1), M. Dolacińska, K. Chojnacka (7), K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak, K. Nowak (3), M. Rachela, M. Bielińska (4), O. Pudelewicz, M. Walkowska (1).
tekst: MKS PR URBIS Gniezno
foto: MKS PR URBIS Gniezno
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno