Logo

Tu wszystko się zaczęło - spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską

Artykuł dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Tu wszystko się zaczęło - spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską
REKLAMA

Nauka historii należy często do tych mniej przyjemnych obowiązków ucznia. Zapamiętanie dat i wydarzeń historycznych bywa dość trudne - zwłaszcza kiedy jest ich dużo. Wiadomo jak uczy się nasz mózg - nie książki, nie wkuwanie dat na pamięć, a zabawa są najskuteczniejszą metodą nauki. Najlepiej jednak łączyć wszelkiego rodzaju aktywności tak aby dały najlepszy efekt.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna w ciekawy sposób przybliża dzieciom historię, której naukę dopiero rozpoczną. W ramach programu edukacyjnego "A ja jestem Polak mały" przez cały rok 2018 są organizowane zajęcia, głośne czytanie, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, ale przede wszystkim warsztaty z autorami interesujących książek.

Niewątpliwie polską pisarką dla dzieci mającą lekkie pióro jest Agnieszka Gadzińska. Znakomita autorka książek: "Sklota i reszta świata", "Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania", " Duch potrzebny od zaraz" itd. przedstawiła podczas spotkania w gnieźnieńskiej książnicy nieopublikowaną książkę "Gnieźniałki". Jest to zbiór wierszowanych opowiadań o historii Gniezna, przeplatanych quizami oraz krzyżówkami. Zaprosiła dzieci w ten okres historii Polski, gdzie wszystko się zaczęło: nasza państwowość i fundamenty chrześcijaństwa.

Za prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące naszego miasta dzieci otrzymywały "denary" Bolesława Chrobrego. Każda z zaproszonych klas ze szkół podstawowych nr 6 i 9 zdobyła ich bardzo dużo. Za to otrzymały w nagrodę książki od autorki.

Spotkanie autorskie wpisało się w kalendarz obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i odbyło się w ramach programu edukacyjnego "A JA JESTEM POLAK MAŁY" realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i Urząd Miejski w Gnieźnie.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno