Logo

Awarie sieci wodociągowej

Artykuł dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Awarie sieci wodociągowej
REKLAMA

W ostatnich dniach niesprzyjające i zmienne warunki pogodowe przyczyniły się do kilku awarii sieci wodociągowej w Gnieźnie. Wczoraj pracownicy spółki naprawiali pękniętą rurę przy ul. Łaskiego, dziś przy ul. Poznańskiej i Warszawskiej.

Niestety w czasie usuwania awarii sieci wodociągowej następuje przerwa w dostawie wody dla okolicznych mieszkańców. Tak było też 7 marca podczas awarii przy ul. Warszawskiej. Na miejsce przyjechali Jarosław Grobelny zastępca prezydenta Gniezna oraz Romuald Cimoch zastępca prezesa PWiK. Awarie wodociągowe pojawiają się szczególnie w okresie przesilenia zimowo-wiosennego, teren najpierw zamarza potem następuje odwilż i niestety zdarza się, że rury wodociągowe pękają. To jest spowodowane tym, że mamy do czynienia z inwestycjami z lat osiemdziesiątych, wtedy jakość materiałów była dość kiepska i dzisiaj mamy tego efekty - mówił Jarosław Grobelny. Jak dodał Miasto Gniezno realizując inwestycje drogowe zawsze stara się wymienić instalację wodociągową i sprawdzić instalację kanalizacyjną. Z takim remontem sieci będziemy mieli do czynienia na przykład przy realizacji przebudowy ul. Rzeźnickiej.

Romuald Cimoch podkreślił, że najbardziej narażone na problemy z siecią wodociągową jest centrum miasta, gdzie występuje dużo rur żeliwnych. Prosił także mieszkańców o wyrozumiałość za brak dostawy wody w czasie usuwania awarii a także za utrudnienia komunikacyjne.
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno