Logo

Rewanż nieudany - w Łodzi bez punktów

Artykuł dodany: Niedziela, 4 marca 2018
Rewanż nieudany - w Łodzi bez punktów
REKLAMA

Nie udał się rewanż za październikową porażkę w hali przy ulicy Paczkowskiego. MKS PR URBIS po raz drugi w tym sezonie przegrał z ChKS PŁ Łódź. Ponownie przyczyną porażki była niska skuteczność.

Gnieźnianki wybrały się do Łodzi z nadziejami na dobry rezultat. Bardzo dobre wyniki na przestrzeni całego sezonu oraz nieobecność najskuteczniejszej zawodniczki w drużynie gospodarzy - Martyny Gomółki - pozwalały sądzić, że Chojeński Klub Sportowy jest w zasięgu zawodniczek MKS-u.

Niestety piłkarki ręczne z Grodu Lecha bardzo źle rozpoczęły sobotnie spotkanie. Po ośmiu minutach tablica wyników pokazywała wynik 5:1 dla miejscowych, co nie było dobrym prognostykiem na dalszą część meczu. Kolejne akcje nie sprawiły, że przewaga ChKS PŁ malała. Ostatecznie gnieźnianki schodziły na przerwę z sześciobramkowym deficytem (6:12). Drugie 30 minut nie odmieniło losów pojedynku. Łodzianki kontrolowały wydarzenia na boisku nie pozwalając zawodniczkom MKS PR URBIS nawet na złapanie kontaktu z rywalkami. Przewaga z pierwszej połowy została utrzymana, a Chojeński Klub Sportowy zwyciężył ostatecznie 24:18.

Czego zabrakło? Przede wszystkim skuteczności i to nie tylko na początku spotkania. W przypadku pierwszego meczu tych dwóch drużyn piętą achillesową podopiecznych R. Popka i R. Solarka były rzuty karne, które tym razem zostały egzekwowane perfekcyjnie (4/4). Zawiodła celność podczas ataków z gry, która była na poziomie niższym niż 30%. To zdecydowanie za mało na czołowy zespół I ligi, grający do tego przed własną publicznością.

Na rozpamiętywanie porażki nie ma jednak czasu. Już w najbliższą niedzielę, 11 marca do Pierwszej Stolicy Polski zawita lider zaplecza PGNiG Superligi - SMS ZPRP II Płock - a to oznacza kolejne emocjonujące spotkanie w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 w Gnieźnie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy!
 
ChKS PŁ Łódź - MKS PR URBIS Gniezno 24:18 (12:6)
MKS PR URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak - M. Wojtkowiak (5), N. Niedzielska, A. Siwka (1), J. Różańska (1), M. Giszczyńska (2), M. Dolacińska, K. Chojnacka (4), K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak, K. Nowak (3), M. Rachela, M. Bielińska, O. Pudelewicz, M. Walkowska (2). 
tekst: MKS PR URBIS Gniezno
foto: MKS PR URBIS Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno