Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rewanż nieudany - w Łodzi bez punktów

Niedziela, 4 marca 2018
  • Rewanż nieudany - w Łodzi bez punktów
REKLAMA

Nie udał się rewanż za październikową porażkę w hali przy ulicy Paczkowskiego. MKS PR URBIS po raz drugi w tym sezonie przegrał z ChKS PŁ Łódź. Ponownie przyczyną porażki była niska skuteczność.

Gnieźnianki wybrały się do Łodzi z nadziejami na dobry rezultat. Bardzo dobre wyniki na przestrzeni całego sezonu oraz nieobecność najskuteczniejszej zawodniczki w drużynie gospodarzy - Martyny Gomółki - pozwalały sądzić, że Chojeński Klub Sportowy jest w zasięgu zawodniczek MKS-u.

Niestety piłkarki ręczne z Grodu Lecha bardzo źle rozpoczęły sobotnie spotkanie. Po ośmiu minutach tablica wyników pokazywała wynik 5:1 dla miejscowych, co nie było dobrym prognostykiem na dalszą część meczu. Kolejne akcje nie sprawiły, że przewaga ChKS PŁ malała. Ostatecznie gnieźnianki schodziły na przerwę z sześciobramkowym deficytem (6:12). Drugie 30 minut nie odmieniło losów pojedynku. Łodzianki kontrolowały wydarzenia na boisku nie pozwalając zawodniczkom MKS PR URBIS nawet na złapanie kontaktu z rywalkami. Przewaga z pierwszej połowy została utrzymana, a Chojeński Klub Sportowy zwyciężył ostatecznie 24:18.

Czego zabrakło? Przede wszystkim skuteczności i to nie tylko na początku spotkania. W przypadku pierwszego meczu tych dwóch drużyn piętą achillesową podopiecznych R. Popka i R. Solarka były rzuty karne, które tym razem zostały egzekwowane perfekcyjnie (4/4). Zawiodła celność podczas ataków z gry, która była na poziomie niższym niż 30%. To zdecydowanie za mało na czołowy zespół I ligi, grający do tego przed własną publicznością.

Na rozpamiętywanie porażki nie ma jednak czasu. Już w najbliższą niedzielę, 11 marca do Pierwszej Stolicy Polski zawita lider zaplecza PGNiG Superligi - SMS ZPRP II Płock - a to oznacza kolejne emocjonujące spotkanie w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 w Gnieźnie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy!
 
ChKS PŁ Łódź - MKS PR URBIS Gniezno 24:18 (12:6)
MKS PR URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak - M. Wojtkowiak (5), N. Niedzielska, A. Siwka (1), J. Różańska (1), M. Giszczyńska (2), M. Dolacińska, K. Chojnacka (4), K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak, K. Nowak (3), M. Rachela, M. Bielińska, O. Pudelewicz, M. Walkowska (2). 
tekst: MKS PR URBIS Gniezno
foto: MKS PR URBIS Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Płock ponownie zdobyty. Gnieźnianki wciąż na podium W sobotę drużyna MKS-u PR URBIS Gniezno pokonała w wyjazdowym spotkaniu MMKS Jutrzenkę Płock 28:24.... Poniedziałek, 10 grudnia 2018
Piłka ręczna dla przedszkolaków (i nie tylko)! Klub Sportowy Szczypiorniak Gniezno serdecznie zaprasza na pierwsze zajęcia dla dzieci do 7.roku życia... Czwartek, 6 grudnia 2018
Wysokie zwycięstwo juniorek MKS PR Gniezno Kolejne wysokie zwycięstwo zainkasowały w poniedziałek młode zawodniczki MKS PR Gniezno. Tym razem pokonały... Wtorek, 4 grudnia 2018
Horror przez duże "H". Niesamowite emocje przy Sportowej 5 Tymi dwoma zdaniami najtrafniej można opisać to co działo się w niedzielę na ?starej? hali, gdzie Szczypiorniak... Poniedziałek, 3 grudnia 2018